Öğrenciyi yuhlayan vali yardımcısına protesto

ANTALYA’da dün YGS’yi protesto gösterisi yapanları yuhalayıp fotoğraflarını çeken Vali Yardımcısı Metin Borazan, bu kez aynı grup tarafından ’İmamın Borazan’ı Sus’ pankartlarıyla protesto edildi.

Öğrenciyi yuhlayan vali yardımcısına protesto

Dünkü YGS protesto gösterisini örganize eden TKP’li grup, bugün Vali Yardımcısı Metin Borazan’ı protesto gösterisi düzenledi. Metin Borazan’ın Keşan Kaymakamı görevindeyken kadın heykelleri arasında çektirdiği öne sürülen fotoğrafın bulunduğu pankart taşıyan göstericiler, Yavuz Özcan Parkı’na geldi. Burada grup adına, TKP Antalya İl Başkanı Levent Tunçel açıklama yaptı. Aynı zamanda partisinin Antalya birinci sırada milletvekili adayı olan Levent Tunçel, Vali Yardımcısı Metin Borazan’ın derhal görevden alınması ve hakkında adli ve idari soruşturma açılmasını gerektiğini söyledi. Tunçel, açıklamasında şunları söyledi:

"Dün Antalya’da skandal bir olay yaşanmıştır. Antalya’da solcu liselilerin ve TKP’li öğrencilerin YGS’deki şifre skandalına karşı yaptıkları protesto gösterisi sırasında Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, Fethullah Gülen ve AKP’ye karşı atılan sloganları hazmedememiş ve geleceği cemaat ve AKP’nin şifreli oyunlarıyla çalınan lise ve dershane öğrencisi gençleri elini borazan yaparak yuhalamıştır. Basılmamış kitapların toplatıldığı, hukukun ayaklar altına alındığı bir ülkede devletin vali yardımcısı konumunda bulunan kişi AKP’yi protesto edenleri yuhalama ve fotoğraflarını çekerek fişleme cüretini kendinde görebilmektedir. Metin Borazan’ın görevi vali yardımcılığı mıdır yoksa hafiyelik midir?"

Vali Yardımcısı Borazan’ın yuhaladığı gençlerin bu ülkede eşit ve parasız eğitim istediklerine dikkat çeken Levent Tunçel, "Hiçbir annenin çocuğunun dershane parasını ödeyemediği için hapse girmeyeceği, emekçi çocuklarının üniversite harcını denkleştirmek için inşaatlarda çalışmak zorunda bırakılmadığı bir ülke istemektedirler" diye konuştu. Tunçel şuhlanı söyledi:

"Borazan şunu bilmelidir ki, bu ülkenin onurlu ve yurtsever insanları olarak bizler ülkemizi karış karış satanları da, insanlarımızın inançlarını ABD dolarlarına tahvil ederek Pensilvanya’da imamlık yapanları da asla takdir etmiyoruz. Metin Borazan, bağlılığını ve itaatini kanıtlamak istiyorsa AKP’den aday olarak seçimlere girebilir ve rahatça borazanlık yapabilir. Ancak Antalya Vali Yardımcılığı makamını daha fazla işgal etmemelidir."

 

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER