ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERİ TACİZ ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TUTUKLANDI

Erzurum’da bir ilköğretim okulunda Beden Eğitimi öğretmeni olarak görev yapan Milli Atlet 29 yaşındaki Selahattin S., yaşları 13 ila 15 arasında değişen 5 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERİ TACİZ ETTİĞİ GEREKÇESİYLE TUTUKLANDI

 ELLE VE SÖZLÜ TACİZ

Posta gazetesinde yayınlanan habere göre okulun 7’nci sınıf öğrencisi kızlar 13 yaşındaki G.B. ve K.Y. (13), erkek öğrenciler 14 yaşındaki Ç.Y.ve Y.F. ile 15 yaşındaki H. K. ve Beden Eğitimi Öğretmeni Selahattin S.’nin elle ve sözlü tacizine uğradı. Öğrencilerin durumu anlattıkları ailelerinin başvurusu üzerine, savcılık kız öğrencilerin ifadesine başvurdu.

ARKAMA GEÇİP, BANA DOKUNDU

Öğrencilerden C.Y. yaşadıklarını şu sözlerle anlatıyor: “Öğretmenimiz kızları tek tek odasına çağırarak ‘size jimnastik öğreteceğim’ diyordu. Odasına gittiğimde ellerimi masaya koydurup arkama geçip bana dokundu...”

CİNSEL ORGANINI GÖSTERDİ

Öğretmenin iki yıldır okulda görev yaptığını belirten Ç.Y. şunları anlattı: “Kendisine ait odası yoktu. Malzeme konulan depoyu oda olarak kullanıyordu. Bir gün odasına çağırdı ve bir arkadaşının bilgisayarına virüs bulaştığını porno videoların çıktığını söyledi. Kendi cinsel organını göstererek ‘bakmak ister misin?’ diye sordu. ‘Hayır’ deyince, ‘Küçük kardeşin vardır. Onunkini gördün mü hiç? Siyah adamlarınki çok büyük oluyor’ dedi.

“BİR İNSANIN BAŞINA YA MERAKTAN.

..” Daha sonra belirli aralıkla jimnastik dersi için odasına çağırdığında ellerimi masaya koymamı istiyordu. Arkama geçip ellerimden tutarak bana dokunuyordu. Öğretmene ‘Eşin ve çocuğun var mı?’ diye sorduğumda, bana ‘bir insanın başına ya meraktan, ya y...... gelir’ diye terbiyesiz kelimeler söyledi..”


İŞTE BOYU BU KADAR

Öğrencilerden G.B. ise şunları söylüyor: “Yanağımdan öpmek istedi. Kabul etmedim. ‘Neden bu konuları, benimle konuşuyorsunuz’ dedim. O da sadece benimle bu tür konuları konuştuğunu söyledi. Bir gün sınıfta benden cetvel istedi ve yanına çağırdı. Cetvelle göstererek ‘işte boyutu bu kadar’ dedi. Bunları sessizce söylediği için diğer arkadaşlarım duymadı.”

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMİŞTİ

Öte yandan Antalya’nın Akseki ilçesinde yapılan 12 bin 900 metrelik dağ koşusunda, Büyük Erkekler kategorisinde Erzurum’u temsil eden Selahattin S., 50.06’lık dereceyle Türkiye ikincisi olmuştu. Selahattin S., Eylül 2009’da İtalya’da yapılan Dağ Koşu Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmişti.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER