ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN 29 EKİM TATİLİ 5.5 GÜN OLDU

7 Haziran seçimleri sonrası okullar 1 gün tatil edilmişti. 1 Kasım milletvekili genel seçimleri nedeniyle 2 Kasım pazartesi günü de okullar tatil edildi. Böylece öğretmen ve öğrenciler 5,5 gün tatil yapmış olacak.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN 29 EKİM TATİLİ 5.5 GÜN OLDU
 Başbakan Ahmet Davutoğlu , 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmaları ile ilgili genelgeyi imzaladı. Böylece Kamu çalışanları 30 Ekim Cuma günü idari izinli sayılacak. Cumartesi ve pazar günleri de tatil yapacaklar için bayram tatili 4,5 güne çıkmış oldu.
 
ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN TATİLİ UZADI

7 Haziran seçimleri sonrası okullar 1 gün tatil edilmişti. 1 Kasım milletvekili genel seçimleri nedeniyle 2 Kasım pazartesi günü de tatil ilan edildi.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu açıkladı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma günü ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu açıkladı.  
  Bakan Avcı, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Sücaaddin Veli Türbesi’nde Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Avcı, öğretmenlerin tatil günlerinde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış ve ek ders vesaire diğer sorumluluklarını da yerine getirmiş sayılacağına dikkat çekti.
  “Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu:
  “Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER