ÖĞRETMENE UÇAK YÜZDE 30, TREN YÜZDE 50 İNDİRİMLİ

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, öğretmenlere hızlı tren yüzde 50 uçak ise yüzde 30 indirimli olacak.

ÖĞRETMENE UÇAK YÜZDE 30, TREN YÜZDE 50 İNDİRİMLİ
 
Milli Eğitim Bakanlığı talep etti, Devlet Demir Yolları uyguladı. Öğretmenler, 24-30 Kasım tarihleri arasında anahat ve Yüksek Hızlı Trenlerden yüzde elli indirimle seyahat edebilecek.
 
UÇAKTA YÜZDE 30 İNDİRİM 
Türk Hava Yolları (THY), öğretmelere özel kampanyasıyla iç hat uçuşlarında yüzde 30 indirim imkanı sunuyor.
THY'den yapılan açıklamaya göre şirket, Öğretmenler Günü'ne özel bir kampanya hazırladı. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda ve Yüksek Öğretim Kurumu'na (YÖK) bağlı üniversitelerde görev yapan öğretmen ve ailelerine THY ve Anadolujet markalarının tüm iç hat seferlerinde yüzde 30 indirim uygulanacak.
 
Ercan, Hopa hatları ile THY'nin ortak uçuş anlaşması yaptığı diğer havayolları uçuşlarının dahil olmadığı kampanya, 20 Kasım 2015 ila 1 Nisan 2016 (dahil) tarihleri arasında seyahat edilmesi koşuluyla geçerli olacak.
 
Kampanya, PNR'da (Passenger Name Record - Yolcu İsim Kaydı) aynı soyada sahip en az 1, en fazla 4 yolcu bulunması durumunda uygulanacak.Çift soyada sahip yolcuların, rezervasyon esnasında soyadı kısmına beraber seyahat edeceği ailesine ait soyadını girerek öğretmen indiriminden yararlanabilecek. Çift soyadı kullanmayı tercih eden yolcular, ikinci soyadını isim hanesinde belirterek yine bu indirimden istifade edebilecek.
 
Kampanya kapsamındaki uçuşlarda, kampanyanın başlama tarihinden önce konfirme rezervasyon yaptırmış yolcular da bu indirimden faydalanabilecek.
 
Seyahat değişikliği ile iadeye izin verilen kampanyaya dair açıklamada şu ifadelere de yer verildi:"Yolculardan biri gruptan ayrı seyahat etmek isterse yapılan indirim geçersiz olacak ve indirimsiz ücret kullanılacak. Açık olarak düzenlenen biletlere indirim yapılmayacak. INF (bebek yolcu tipi) ücretleri üzerinden ayrıca bir indirim uygulanmayacak. Aktarmalı seferlerde de indirim uygulanacak. Bu kampanya diğer kampanyalar ve indirimlerle birleştirilmez. Diğer uygulama koşulları için orijinal ücret kuralları geçerli. Kampanya kapsamında biletleme işlemi aynı soyada sahip yolcuların birlikte seyahat etmeleri koşuluyla 4 kişiye kadar yapılabilecek. Kampanya dahilinde biletler 05 Ekim 2015 - 01 Nisan 2016 (dahil) tarihleri arasında satın alınabilecek. Kampanya ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı çağrı merkezinden veya satış ofislerinden ulaşılabilecek."
Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER