ÖĞRETMENLERE 4+4+4 EĞİTİMİ

Bakanlık, yeni sistemle birlikte doğabilecek sıkıntıları, öğretmenlere hizmet içi eğitim vererek giderecek.

ÖĞRETMENLERE 4+4+4 EĞİTİMİ

Bakanlık, yeni sistemle birlikte doğabilecek sıkıntıları, öğretmenlere hizmet içi eğitim vererek giderecek.


Bu kapsamda Bakanlık yüz binlerce öğretmeni eğitim için öğretmen evlerinde ve otellerde toplamak yerine internet alt yapısı olan e-Konferans salonlarını kullanacak.

ZAMAN VE PARA TASARRUFU

Bugün'ün haberine göre; Yüz binlerce öğretmenin hizmet içi eğitim nedeniyle yaşadığı sıkıntılara son verecek olan e-Konferans yaygınlaştırma çalışmaları hız kazandı. 700 bine yakın öğretmeni yakından ilgilendiren ve öğretmenlere uzaktan hizmet içi eğitim imkânı sunan proje ile Bakanlık, zamandan kazanırken masraftan da kurtulacak. Öğretmen lerin hizmet içi eğitim için oradan oraya sürüklenmesinin önüne geçilecek.

KONFERAS SALONLARINA AYAR

Bu kapsamda Bakanlık merkezi ya da mahalli olarak düzenlenecek uzaktan eğitimlerin verimliliği ve uygulanabilirliği açısından okulların konferans salonları yeniden düzenlenecek. E-Konferans salonlarında Windows 7 işletim sistemli ve en az 2 GB ramı olan ve en az 4 megabit internet bağlantısı ile kulaklıklı ve mikrofonlu bilgisayar bulunacak. Görüntü aktarımının büyük önem taşıdığı sistemde en az 2 mega piksel harici web kamerası kullanılacak.

KAPASİTEYE GÖRE TEKNOLOJİ

Salon büyüklüğüne göre 100 kişilik ya da daha az kapasiteli salonlarda en az 2 bin 500 ışık gücü (Ansilümen), 100 ve üzeri kapasitesi olan salonlarda ise en az 3 bin 500 Ansilümen olan projeksiyon cihazı kullanılacak. Ses düzeni için uygun teknolojinin kurulmasını sağlayacak olan Bakanlık, bu salonlarda bütün bu cihazların bağlanacağı kesintisiz güç kaynağı kurulacak. Ayrıca e-konferans salonları eğitime elverişli olacak şekilde düzenlenecek.

BUGÜN GAZETESİ

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER