ÖĞRETMENLERE KREDİ KOLAYLIĞI GELİYOR ...

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yetki, görev ve sorumlulukları hakkındaki yönergeyi yeniledi

ÖĞRETMENLERE KREDİ KOLAYLIĞI GELİYOR ...

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü'nün yetki, görev ve sorumlulukları hakkındaki yönergeyi yeniledi. Yönergenin en dikkat çeken başlığı öğretmenlere tanınacak olan kredi kolaylığı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin, uygun şartlarda bireysel tüketici kredisi alması için bankalarla protokol yapacak.

 

       Bakanlık, öğretmenlere yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin araştırmalar da yapacak. Yönergeyle ayrıca, mesleki başarıları ile farkındalık yaratan öğretmenlerin çalışmaları kayıt altına alınacak. Bu öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi için ilgili çalışma yapılacak. Dinlenme amaçlı yaz ve kış kampları düzenlenecek. Lojman, öğretmenevi, öğretmen kampları gibi hizmetler yaygınlaştırılacak ve uygun şartlarda hizmet verilmesi sağlanacak. Yönerge ayrıca, zorunlu hizmet bölgerinde görev alınması için özendirici tedbirler alınmasını da öngörüyor.

 

Akşam Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER