OKUL AİLE BİRLİĞİ

Bakırköy'de Murat Kölük İlköğretim Okulu'nun müdürü Mustafa K. iddialara göre, okulun bütün işlerini oğullarının şirketlerine ihalesiz verdi.

OKUL AİLE BİRLİĞİ


Şirket 2 yılda 200 bin lira kazandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ihbar üzerine müfettiş incelemesi başlattı. 'Beni çekemiyorlar' diyen müdür ise velileri suçladı
 
Akşam gazetesinden Ercan ÖZTÜRK’ün haberine göre İstanbul Bakırköy'de bir ilköğretim okulunun müdürü olan Mustafa K., oğullarına ihalesiz para kazandırmakla suçlanıyor. Müdür K.'nın; oğulları Güven K. ile Selim K.'ın şirketlerine ihalesiz temizlik hizmeti, temizlik malzemeleri, tekstil ürünleri siparişini verdiği iddia edildi. Müdür K.'nın oğullarına bu yollarla yaklaşık 200 bin lira haksız para kazandırdığı iddia edildi. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri olayla ilgili inceleme başlattı. Müfettişlerin okul işletme hesabındaki giderleri incelediği öğrenildi.
 
VELİ ORTAYA ÇIKARTTI
 
Müdür Mustafa K.'nın Ağustos 2010'da işe başlamasıyla birlikte okul alım-satımlarını sürekli aynı şirkete vermesi bir velinin dikkatini çekti. Veli, okulun işletme defterindeki şirketlerin isimlerini aldı ve kimlere ait olduğunu araştırdı. Şirket sahiplerinin, 'K.' soyadını taşıdığını görünce de bu kişilerin müdürün akrabası olabileceğini düşündü. Daha sonra 2 kişinin de Müdür K.'nın oğulları olduğunu öğrendi. İşletme defterinin fotokopisiyle birlikte bir dilekçe yazarak olayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet etti. 
 
Şikayet dilekçesinde şu ifadelere yer verildi: 'Ağustos 2010'da göreve başlayan Mustafa K., Okul Aile Birliği'nin rızası olmadan okulumuzun kırtasiye, bilgisayar tamir, bilgisayar malzemesi, tekstil ve temizlik ürünlerini aldığımız şirketi değiştirdi. Bu hizmetleri kendi oğulları Güven ve Selim K.'ya ait Yağmur Profesyonel Hizmetler ve Organizasyon ile KDK Grup inşaat danışmanlık şirketine vermiştir. Müdür, şikayet üzerine bu kez hizmetleri akrabası E.K.'nin şirketlerinden almıştır' denildi.
 
RANTLARINI BİTİRDİM ŞİKAYET ETTİLER

Müdür Mustafa K., iddiaları reddederek şunları söyledi: 'Ben göreve gelmeden önce Okul Aile Birliği'nden bazı kişiler burada haksız kazançlar elde ediyordu. Bunların rantlarını bitirince beni şikayet ederek akıllarınca intikam almaya çalıştılar. Bugüne kadar oğullarımın ve akrabalarımın şirketlerinden hizmet alımı yapmadım. Bununla ilgili araştırmalar bitti.'
 
İşletme defteri yalanlıyor
Ancak iddialara göre okulun işletme defteri Müdür K.'yı yalanlıyor. K.'nın oğulları ve yakınlarına ait olduğu öne sürülen şirketlere verilen okul hizmetleri defterde tarihleriyle yer alıyor. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişlerinin konuyla ilgili incelemesinin devam ettiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER