Okul müdürü domuz gribinden öldü

SİVAS’ta soğuk algınlığı şikayeti ile başvurduğu hastanede 23 gündür tedavi gören Yıldızeli Çok Programlı Lisesi Müdürü 38 yaşındaki Şuayip Pişkin, yaşamını yitirdi. Hastane, okul müdürünün ’domuz gribi’ olarak bilinen H1N1 virüsü tanısıyla tedavi gördüğünü açıkladı.

Okul müdürü domuz gribinden öldü

Yıldızeli Çok Programlı Lisesi Müdürü Şuayip Pişkin, soğuk algınlığı ve grip sonrası bir süre ilaç tedavisi gördü. Okul Müdürü Pişkin, iyileşemeyince geçen 24 Mart’ta Sivas Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Sağlık durumunun ciddi olması üzerine Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen Pişkin, burada anestezi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Kamuoyunda Domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsünü kaptığı belirlenen Şuayip Pişkin, 23 gün süren yaşam mücadelesini yitirdi. Evli ve 2 kız çocuğu babası Pişkin’in eşinin hamile olduğu, çiftin bir erkek çocuk bekledikleri öğrenildi.

Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nazif Elaldı, Şuayip Pişkin’in Domuz gribi tanısıyla tedavi altına alındığını doğruladı. Pişkin’in cenazesinin hastanedeki işlemlerin ardından ailesine teslim edileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER