OKUL YÖNETİCİLERİ HANGİ KISTASA GÖRE BAŞARISIZ SAYILACAK ?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, başarısız okul yöneticilerinin görevden alınacağını belirtiyor. Ancak hangi kıstasa göre sorusunun cevabı yok

OKUL YÖNETİCİLERİ HANGİ KISTASA GÖRE BAŞARISIZ SAYILACAK ?

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 3 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, 4 yılını dolduran okul müdürlerinin görevden alınacağını belirtti.

Bakan Avcı şöyle konuştu: "Başarının ölçülmesi için 4 yıl iyi bir süre. 4 yıllık performansına bakalım, yöneticimizin başarılı olanları devam etsin, başarısız olanlar asli görevlerine dönsün. Hepsinin görevden alınacağı doğru değil, hepsinin görevden alınabileceği doğru. Yasal altyapı buna yönelik hazırlandı ama ne zaman için 2013-2014 yılı sonu itibariyle. Bu ders yılı sonu itibariyle bunlar görevden alınabilir. 4 yılı doldurmuş olanlar performansları değerlendirildikten sonra görevden alınabilir. Geçmişte de alınabiliyordu, şimdi yasal bir zeminden alınan yetki ile görevden alınabilirler. Alınacaklar diye bir şart yok, başarılı olanlar görevlerine devam edecek, 4 yıl performansı değerlendirilecek, başarısız olanlar görevlerinden alınacak."

Haber metni için tıklayınız.

Bu habere, ziyaretçilerimiz yorumlarını yazıyorlar. Ama biz de sayın Bakana basit bir kaç soru sormak istiyoruz?

- Başarısız okul yöneticisinin görevden alınacağını belirtiyorsunuz? Başarısız okul yöneticisi tespitinde uygulayacağınız objektif bir kriter var mıdır?

- Başarısız veya başarılı okul yöneticisi tespitinde uyguladığınız kriterleri kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşabilir misiniz?

- Sizin adil bir yönetici olduğunuzu varsaydığımızda, tespit etmiş olduğunuz objektif kriterleri sendika ayrımı yapmaksızın herkese uygulayabilecek misiniz?

Bu soruları çok daha fazla uzatmak mümkün ama sorunun özü belirttiğimiz gibidir...

Kamu yararı mı yoksa kişisel menfaatler mi?

Adalet mi, kayırmacılık mı?

Herkesin bakanı mısınız? Yoksa bir kısım insanların mı?

Memurlar.Net - Özel
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN BAL
HASAN BAL - 10 yıl Önce

SON ATADIKLARI İLÇE MEM'NE BAKARSANIZ BAKANIN BİR SENDİKANIN GÜDÜMÜNDE OLDUĞUNU GÖÜRSÜNÜZ SİYASETİ BU KADAR OKULLARA SOKMAK BU MEMLEKETE İHANETTİR MİLLETİ AYRIŞTIRIR BİRBİRİNE DÜŞMAN EDER

faruk
faruk - 10 yıl Önce

bi de bizim bakanı değerlendirmeye tabi tutsaköğretmenler değerlendirsin alacağa puana göre kalsın veya gitsin.Garanti gider.Var mısınız denemeye...hodri meydan bakan efendi.koltukta sallaması kolay...

SIRADAKİ HABER