Okulda tek başına sınavda

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na giren öğrenci için 11 kişi görevdeydi...

Okulda tek başına sınavda

Selendi ilçesinde toplam 525 öğrencinin katılımıyla 35 salonda yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'nda, Ahmet Çakmak adlı ilköğretim 6. sınıf öğrencisi toplam 11 kişinin görevlendirildiği okulda sınava giren tek öğrenci oldu.        

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2011-2012 eğitim ve öğretim yılı için 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS), Selendi'de toplam 35 salonda ve 80 görevlinin gözetiminde yapıldı.   

İlçe genelinde 525 öğrencinin katıldığı sınav, ilginç bir uygulamaya da sahne oldu. Selendi Üç Eylül İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Ahmet Çakmak, sınav merkezi olan Fatih İlköğretim Okulu'na geldiğinde okulda sınava girecek tek öğrenci olduğunu öğrendi.
 

Sınav için 3'ü bina görevlisi, 2'si salon görevlisi, 2'si yedek salon görevlisi ve 1 yedek üye görevlisi, 2 hizmetli ile bir de polis olmak üzere toplam 11 kişi görevlendirildi.        

"OKULDA TEK OLMAK STRESİME ENGEL OLDU"
Çakmak, sabah okula geldiğinde okulda sadece kendisinin sınava gireceğini öğrenince çok şaşırdığını belirterek, ''Sınav öncesi görevliler gelerek bana durum hakkında açıklama yaptı. Sınava çok çalışarak girdim ama tek başıma sınava gireceğim hiç aklımdan bile geçmemişti. Okulda tek olmak stresime engel oldu. Sınav sırasında dikkatimi dağıtacak hiçbir şey olmadı'' dedi.       


 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER