Önce gebelik testi, sonra da engelli raporu!

Erkeklerle gezdiği gerekçesiyle okul yönetimi tarafından zorla gebelik testi yaptırılan 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin, engelli okuluna gönderildiği ortaya çıktı.

Önce gebelik testi, sonra da engelli raporu!

Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'ün haberine göre, Büyükçekmece'de bir ilköğretim okulunda okuyan ve erkek öğrencilerle gezdiği gerekçesiyle okul yönetimi tarafından zorla gebelik testi yaptırılan 13 yaşındaki E.K., skandalın ardından engelli okuluna gönderildi.

Engelli okulu müdürü de şaşırdı
Büyükçekmece Cumhuriyet Savcısı İbrahim Gül'ün soruşturma başlatmasının ardından İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ve Büyükçekmece Çocuk Büro Amirliği'ne bağlı ekipler dün E.K'yla görüştü. Çocuk polisi daha sonra da olayın meydana geldiği okula giderek soruşturma yaptı. E.K.'nın annesi de okul idarecilerinden şikayetçi olduğunu söyledi. Skandal üzerine Büyükçekmece Kaymakamlığı'nın olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi. İddialara göre skandalın ardından okul müdürü Y.K.'nın ailesine 'bu kız burada okuyamaz, alın gidin' dediği öne sürülüyor.

Ayrıca okul yönetimince Silivri Devlet Hastanesi'ne götürülen küçük kıza engelli raporu alındı. Anne H.K., 'Müfettiş soruşturmasından önce sağlam çocuğuma engelli raporu aldılar. Müfettişlere çocuğumun başından geçenleri anlattım. Ama onlar soruşturmayı kapattı. 7. sınıfa kadar sağlam çocuğum, nasıl oluyor da bu olay patladıktan sonra engelli durumuna düştü' dedi. E.K'nın haftada 2 gün gittiği engelliler okulu yetkilileri, küçük kız için 'Ne özürlüsü bizden sağlam' dediler.

'Hafif zeka geriliği var'
Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı, olayın bir dedikodudan ibaret olduğunu savundu. Sandıkçı, 'Öğrenciler kendi aralarında dedikodu yapmış. Bunun üzerine müfettiş incelemesi yapıldı ve dedikodunun asılsız olduğu kanaatine varılarak dosya kapatılmış. Bu öğrencimizin hafif zeka geriliği var. Ben bu öğrenciye sahip çıkıyorum. Onu istediği okula göndereceğim' dedi. Bu arada Valilik psiklojik destek için harekete geçti.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz fettahoğlu
deniz fettahoğlu - 10 yıl Önce

zeka geriliyi sizde var badembıyıklı hainler

SIRADAKİ HABER