ORG. ÜMİT DÜNDAR: 'BENİ BAHÇELİ'YE SORUN'

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı İstanbul'a gelmeye ikna eden 1. Ordu Komutanı Org. Dündar, Erdoğan'a "beni Bahçeli'ye sorun" demiş.

ORG. ÜMİT DÜNDAR: 'BENİ BAHÇELİ'YE SORUN'

Darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 1'inci Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar arasında kritik bir görüşme gerçekleştiği ortaya çıktı.

Marmaris'te kaldığı otelden ayrılan Erdoğan için 4 güzergah belirlendi. Bu sırada nereye gidileceği konusunda sürekli telefon görüşmesi yapıldı. Bu görüşmelerden birinde Dündar, “Sayın Cumhurbaşkanım ben sizi korurum, İstanbul'a gelin” dedi. Komutanın davetine Erdoğan'dan beklenmedik bir karşılık geldi: “Size nasıl güveneyim?” Erdoğan, paşanın darbecilerle birlikte hareket edip etmediğinden emin olmak istedi. Orgeneral Dündar'ın cevabı da “Beni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sorun…” oldu. 

MHP'li bir milletvekili şu bilgiyi verdi: “Darbenin ilk saatlerinde genel başkan partiye geçti. Bir süre sonra 7-8 arkadaş da yanına gittik. TBMM Başkanı, çağrı yapınca biz Genel Kurul'a gittik. O gece paşa ile Cumhurbaşkanı arasında böyle bir diyalog geçtiğini biz de duyduk.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Bahçeli'nin o gece Cumhurbaşkanı ve 1.Ordu Komutanı ile bir görüşmesi olmadı” demişti.

Sözcü


Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2016, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet fatih
Mehmet fatih - 4 yıl Önce

haberi verene bak haberin kaynağına bak hizaya gel. Daha düne kadar Bahçeliye demediğini koymayanlar Merali göklere çıkaranlar bir gece de yüz seksen derece sapıtarak bir yerlerden haberler alıp bahçeliyi parlatmaya giriştiler. Hayırdır yeni planınız da Bahçeli mi var? Yenilen güreşçi güreşe doymazmış devam devam.

SIRADAKİ HABER