ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Demir atandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'na, halen başkanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Ali Demir atandı.

ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Demir atandı

Demir'in, atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Yeni kanuna göre, ÖSYM başkanı 4 yıl görev yapacak.
İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi olan Prof. Dr. Demir, ÖSYM'deki görevi süresince üniversitede ücretsiz izinli sayılacak.
İTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve İTÜ Tasarım Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Demir, doktorasını İngiltere'deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi'nde tamamladı. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan Demir, İngilizce ve Almanca biliyor.Kamuda yapılan diğer atamalar

Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne Başmüfettiş Ramazan Ersoy atandı

Başbakanlık, Adalet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Sanayi ve Ticaret Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre Açık bulunan Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğüne Başmüfettiş Ramazan Ersoy’un ataması gerçekleştirildi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına Prof. Dr. Ali Demir'in ataması yapıldı. Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliğine, Personel Genel Müdürü (34817) Mustafa Kemal Özççelik, açık bulunan Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Ersan Gürlük getirildi. Açık bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşavirliğine, Kayhan Ünal atandı. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayyibe
tayyibe - 10 yıl Önce

Hocam hayırlı olsun. Türk Eğitim-Sen'in haklı taleplerini lütfen dikkate alınız.

SIRADAKİ HABER