'Rekortmen müdür' vekillik için istifa etti

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden 13’üncü kez alınarak Kars’a tayin edilen 44 yıllık eğitimci Fevzi Budak, MHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.

'Rekortmen müdür' vekillik için istifa etti

Milli Eğitim eski Bakanı Hüseyin Çelik tarafından 2003 ile 2009 yılları arasında 11 kez görevinden alınan Milli Eğitim Müdürü Budak Şırnak, Muş, Kütahya, Çanakkale, Ankara ve İstanbul gibi kentlere müdür veya öğretmen olarak atandı. Her defasında Erzurum Birinci İdare Mahkemesi’nin kararı ile görevine dönen Budak, tayinlerin ardından eski Bakan Hüseyin Çelik ile bakanlık görevlileri ve Erzurum eski Valisi Celalettin Güvenç hakkında açtığı tazminat davalarını kazandı.

TUTUKLANDI, 56 GÜN CEZAEVİNDE KALDI

Erzurum’daki YİBO’larda onarımlarla ilgili yürütülen yolsuzluk operasyonu kapsamında 2 Eylül günü mahkeme tarafından tutuklanan ve 56 gün E Tipi Cezaevinde kalan Budak, 24 Ocak 2011 günü makamına oturdu. Budak, 24 Şubat 2011 günü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun imzalarını taşıyan kararname ile bu kez kez Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tayin edildi.

Kars’ta 1984- 1989 yılları arasında 5 yıl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Budak, son tayin yeri Kars’a gitmeden bu kez siyasete soyundu. 12 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimlerinde aday adayı olması için çeşitli çevreler tarafından baskı yapılan Fevzi Budak, bugün Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilmek üzere istifa dilekçesini valiliğe verdi. MHP’den milletvekili aday adayı olacağı belirtilen Fevzi Budak, Kars’a yapılan atamayla ilgili daha sonra Erzurum İdare Mahkemesi'ne dava açacak.

 Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER