REKTÖR YARDIMCISINDAN ŞOK SÖZLER: EN TEHLİKELİ OLANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARDIR

Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı'dan tartışma yaratacak sözler... "Türkiye'nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunu, cahil, okumamış halka daha çok güvendiğini" söyleyen Prof. Arı "Üzeri örtülü görünmeyen bir savaş halindeyiz, bunu kabul edelim" dedi. Arı ayrıca, "Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız" diye konuştu.

REKTÖR YARDIMCISINDAN ŞOK SÖZLER: EN TEHLİKELİ OLANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARDIR
Bu suça ortak olmayacağız" diyen akademisyenlerle ilgili soruyu yanıtlayan Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Radikal'de yer alan habere göre Türkiye'nin en tehlikeli kesiminin okumuş kesim olduğunu belirten Arı "Türkiye'nin en tehlikeli kesimi okumuş kesim" dedi. "Üzeri örtülü görünmeyen bir savaş halindeyiz, bunu kabul edelim" diyen Prof. Arı, ayrıca, "Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız" diye konuştu.
Cumhuriyet'in haberine göre Prof. Bülent Arı, KRT televizyonunda konuştu. Prof. Arı'nın açıklamalarını dikkat çeken bölümleri şöyle:
 
EN TEHLİKELİ OLANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARIDIR"
"Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye'yi. Türkiye'nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık."
"OKUMA ORANI ARTTIKÇA BENİ AFAKANLAR BASIYOR"
"Sultan Hamid devrine geri dönelim, Sultan Hamid, mülkiye olmak üzere Sultanileri kurdu. Yani medreselerde az çok kıt kanaat sadece dini tedrisat olmak yerine, laik eğitimi bütün ülkeye yaydı. Yani Osmanlı aydınlanmasını sağlayan Sultan Hamid'dir. Bu okullarda okuyanlar Sultan Hamid'i devirdiler. Bizde de şimdi okuma oranı arttıkça beni afakanlar basıyor. Ben açıkçası korkuyorum, ben her zaman cahil halkın ferasetine güveniyorum. Ben sürekli Refik Halit gibi gözlem yapıyorum, trafikte en tehlikeli tipler üniversite mezunlarıdır. Bakın normalde hiç okumamış kesimler trafikte birşey verdiğiniz zaman ona uyarlar, bunlar sürekli tehdit oluşturmazlar. Dünyanın gidişatını göremeyenler okumuşlardır. Okuma oranı arttıkça Türkiye'de olayları tahlil kabiliyeti azalıyor."
 
"TÜRK MİLLETİNE KORKUYU YAKIŞTIRAMADIM"
Prof. Dr. Arı, terör eylemleri nedeniyle vatandaşların korku ve paniğe kapılmasına da karşı çıktı. Arı, "İnsanlarda beklenildiğinden çok fazla korku var. Ben açıkçası Türk milletine yakıştıramadım. İki gündür dolaşıyorum etrafta hakikaten yollar boşaldı, marketler boşaldı, iş yerleri kapandı, okulları kapatanlar oldu. Ben bombanın patladığı gün bir arka sokaktaydım. Yani Cumartesi günü için herkes söylemişti, şuralara gitmeyin diye ben o dedikleri yerlerde geziyordum. Pazar günü İstanbul'un boşalması hayra alamet değil, istenilen oydu zaten."
Prof. Arı programda Batı'nın Türkiye üzerinden oyunlar oynadığını Osmanlı'dan örnekler vererek anlattı sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"ERDOĞAN GİDERSE..." 
Erdoğan giderse tam bir felaketle karşı karşıya kalırız. Gelecek nesillere bir şey bırakabilmemiz için evet bizim de ölmemiz gerekiyor. Sevdiklerimizden de vazgeçeceğiz. Üzeri örtülü görünmeyen bir savaş halindeyiz, bunu kabul edelim."
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
bülent uysal
bülent uysal - 4 yıl Önce

bu kadar aptal ve yağcı konuşma devrin proflarına yakışır. Söyleyecek söz bulamıyorum. yaşasın cehalet

abdi
abdi - 4 yıl Önce

Hangi Üniversiteye rektör olacaksın gardaş

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Senin zihniyetin üniversiteye rektör olabiliyorsa korkmak gerekir tabi,bunun yetiştirdiği nesil ya ışidci olur yada satanist

SIRADAKİ HABER