SAATLER NE ZAMAN KAÇTA GERİ ALINACAK?

Saatler ne zaman geri alınacak. Kış saati uygulaması başlıyor. Dünya ülkeleri kış saati uygulamasına 15 gün önce geçmişti. Türkiye ise 1 Kasım seçimleri dolayısıyla saatlerin geri alınması işlemini ertelemişti.

SAATLER NE ZAMAN KAÇTA GERİ ALINACAK?
 
Saatler ne zaman geri alınacak diye merak edenler için haberi verelim. Bu haftasonu kış saati uygulaması ile saatler geri alınacak. 
Saatler bugünü  8 Kasım pazara bağlayan gece bir saat geri alınacak.
 
Dünya ülkeleri kış saati uygulamasına 15 gün önce geçmişti. Türkiye ise 1 Kasım seçimleri dolayısıyla saatlerin geri alınması işlemini ertelemişti. Ertelenen kış saati uygulaması bu haftasonunda başlayacak.
 
Saatler cumartesiyi pazara bağlayan gece 1 saat geri alınacak. 7 Kasım cumartesi gecesini 8 Kasım Pazar'a bağlayan gece 04.00'da saatinizi bir saat geri alarak 03.00'a ayarlamanız gerekiyor. Saatlerin bir saat geri alınmasıyla birlikte bilgisayarlardaki saat karmaşası son bulacak. Akıllı telefonlarda saat sıkıntısı yaşanabilir. Apple'ın iphone modelleri 15 günlük gecikmeyi dikkate alarak saat değişikliği yapmamıştı. Pazar gecesi bu değişiklik otomatik olarak gerçekleşebilir.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER