"SEÇİMİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORLAR"

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, savcının şehit edilmesi, Ağrı’daki olay ve Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanmasının seçimi iptal ettirme provokasyonu olduğunu öne sürdü.

"SEÇİMİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORLAR"
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, savcının şehit edilmesi, Ağrı’daki olay ve Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanmasının provokasyon olduğunu öne sürdü. İnce “Bunu bir terör örgütü ya da dış güçler yaparsa anlarım, Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Ama devletin meşru güçleri yaparsa orada ‘Dur’ derim. Türkiye’yi kaosa sürükleyip seçimleri mi iptal ettirmek istiyorlar. Kaybedeceklerini anladılar, Türkiye’yi karıştırmak mı istiyorlar?” dedi.
 
Muharrem İnce, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a seçim çalışmalarında destek verdi. Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’nde partisinin seçim çalışmalarını katılan Muharrem İnce, esnafı ziyaret etti. İnce kahvede vatandaşlara seslenerek, ilçede partilerine az oy çıkmasına sitem etti. İnce şöyle konuştu:
 
“7 bin nüfus 186 tane oy. Niye oy alamıyoruz. Fukaralık diz boyu, adam gidip kaçak sarayda yaşıyor. Kilosu 4 bin TL’lik beyaz çay içiyor. Tanesi bin TL’lik bardağı alıyor. 7 tane uçak alıyor. Millet fukara, millet AK Parti’ye gidiyor. Bizim kabahatimiz ne? Bunu sormak istiyorum. Biz Müslüman mı değiliz. Elhamdülillah müslümanız. Allah’ın ayetleriyle dalga geçenler bunlar. ‘Bakara makara’ diyenler bunlar. Hırsızlık bunlarda, yolsuzluk bunlarda. Bin 150 odalı sarayda yaşıyor, gezmeye kalksan bir hafta sürer. 13 yıldır iktidar bunlar. Şimdi bakıyorum sizin nüfus azalıyor. Tanju Özcan ilçenize 80 kere gelmiş ve Bolu Bolu olalı Meclis’te hiç bu kadar konuşulmadı. Bu çocuğa destek olun.”
 
İnce konuşmasının ardından kahvehanede oturan vatandaşlara, “Şimdi delikanlı gibi söyleyin kim CHP’ye oyunu atacak?” diye sordu. İnce el kaldıran vatandaşların arasındaki 75 yaşındaki Servet Güler’in elini öptü.
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Muharrem İnce, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in “Altı Ok’a sahip çıksınlar, Seyit Rıza değil Atatürk, Dersim değil Tunceli desinler, o zaman CHP’de birleşebiliriz” açıklamasının sorulması üzerine, “Ben CHP’nin altı okuyla ilgili sıkıntısının olduğunu düşünmüyorum. Ben 15 yaşında duvarlara CHP, Karaoğlan yazmış birisiyim. O günden bu yana CHP’de siyaset yapıyorum. CHP Atatürk’ün partisidir, Kuvay-ı Milliye’nin partisidir. Devrimin ve direnişin partisidir. Türkiye’nin 90 yıllık açmazından da bu ülkeyi kurtaracak partidir” dedi.
 
‘BUNLARIN DİNİNDE HARAM VAR, SOYGUN VAR’
 
CHP’nin seçim kampanyası ‘Milletçe alkışlıyoruz’u eleştirenlere tepki gösteren İnce, konuşmasına şöyle devam etti:
 
“Bunlar kafayı kırmış tipler, bunları ciddiye almamak lazım. Dün bir yandaş köşe yazarı da diyor ki ‘Başkanlık sistemi sünnetüllaha uygundur’ diyor. Allah’ın ayetleriyle dalga geçenler, ‘Bakara makara’ diyenler, Tayyip Erdoğan’ın mitinglerine katılmayı farz-ı ayin olarak kabul edenler, başkanlık sistemiyle peygamberin sünneti arasında bağ kurabiliyorlar. Bunlar kendilerine bir din oluşturmuşlar. Bu dinin içerisinde kandırmak var, bu dinin içerisinde haram var, soygun var, yüzsüzlük var.”
 
TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR
 
Ağrı’da yaşanan çatışmayı provokasyon olarak nitelendiren İnce bu konuda şunları söyledi:
 
“Orada PKK propagandası yapılıyormuş. İstanbul’un, Ankara’nın göbeğinde pkk propagandası yapıyorlar. Bunları görmüyorlar, vali operasyon yaptırıyor öyle mi? Fenerbahçe otobüsüne saldırı olayında da nasıl oluyor o viyadük tespit ediliyor. Karadeniz bölgesinde satılmayan kurşun kullanılıyor. Hareket halindeki otobüse öyle bir ateş ediliyor ki direksiyonu vuruyor. Dünyanın en iyi korunan adliyesine iki tane terörist geliyor ve bir tabancayla devleti teslim alıyor.
 
Savcının şehit edilmesi de, Ağrı’daki olay da, Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanması da tam bir provokasyondur. Bunu bir terör örgütü ya da dış güçler yaparsa anlarım, Türkiye’yi karıştırmak istiyorlar. Ama devletin meşru güçleri yaparsa orada ‘Dur’ derim. Devletin yetkililerinin bunu açıklaması lazım. Trabzon’daki faili niye bulamıyorlar.
 
Türkiye’yi kaosa sürükleyip seçimleri mi iptal ettirmek istiyorlar. Kaybedeceklerini anladılar, Türkiye’yi karıştırmak mı istiyorlar? Bu soruları herkesin kendine sorması lazım.” İnce ve partililer ilçede Cuma namazını kıldıktan sonra Yeniçağa İlçesi’ne gitti.
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER