SGK Muğla İl Müdürü'ne silahlı saldırı

Sosyal Güvenlik Kurumu Muğla İl Müdürü Naci Şahin, bu sabah makamında 'SGK İl Müdürleri Aylık Toplantısı' sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Balıkesir İl Müdürü odadan kaçmayı başardı. 4 il müdürü rehin uzun süre rehin tutuldu. Saldırgan elinde silahıyla kurumun penceresinden polisle pazarlık yaptı. Güvenlik güçlerinin ikna çabaları iki saat

SGK Muğla İl Müdürü'ne silahlı saldırı

SALDIRGAN TESLİM OLDU   

Muğla SGK İl Müdürü Naci Şahin'e İzmir, Manisa, Balıkesir, Uşak, Denizli  ve Aydın SGK il müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen “SGK İl Müdürleri  Aylık Koordinasyon Toplantısı”na başkanlık ettiği sırada tabancayla ateş eden  H.S, teslim olması için ikna çalışmaları sürerken, binanın penceresine çıktı.  H.S, bina önünde bekleyen basın mensuplarına ve vatandaşlara, “Namusumla  çalıştım, çalışmaya devam edeceğim” diye bağırarak içeri girdi.

H.S, bu konuşmasının ardından yaklaşık 15 dakika sonra güvenlik güçlerine teslim oldu. Bu arada, H.S'nin rehin aldığı 5 il müdüründen 2'sinin şüphelinin  dalgınlığından yararlanarak dışarıya çıkmayı başardığı, içeride kalan ve zanlının  teslim olmasından sonra kurtarılan 3 rehinenin ise sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

H.S, kurşun geçirmez yelek giydirilerek Özel Hareket Timleri eşliğinde il  müdürlüğü binasından çıkarılarak Muğla Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Bu sırada  bina önünde toplanan çok sayıda vatandaş, H.S'nin bulunduğu aracın önünü kesmek  istedi.

Saldırı sırasında İl Müdürü Naci Şahin'in odasında, “SGK İl Müdürleri Aylık Koordinasyon Toplantısı”na katılan il müdürleri bulunuyordu. SGK İl Müdürü Şahin'in, olay sırasında binanın 2. katındaki toplantı salonunda, İzmir, Manisa, Balıkesir, Uşak, Denizli ve Aydın SGK il müdürlerinin katıldığı toplantıya başkanlık ediyordu. Saldırının ardından kapıya yakın oturan Balıkesir İl Müdürü odadan kaçmayı başardı. SGK Uşak il müdürü saldırgan tarafından serbest bırakılırken, Denizli, Aydın ve İzmir İl müdürleri 2 saat boyunca rehin tutuldu.

'NE HABER NACİ' DEDİ, VURDU

Olay sırasında toplantıda bulunan ve dışarı çıkabilen Balıkesir SGK İl Müdürü Cem Dinç basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Şüpheli bir anda içeri  girdi. 'Ne haber Naci' diyerek silahla başına bir el ateş etti. Biz panikle dışarı çıkarken, bazı arkadaşlarımız içeride kaldı. Korkunç bir olaydı” dedi. Bu arada olay yerine gelen Naci Şahin'in eşi Saliha Şahin fenalık geçirdi. Şahin, olay yerindeki ambulansla Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı.

DEHŞET ANLARINI ANLATTILAR

Aydın SGK İl Müdürü Yavuz Poyraz, Muğla’da İl Müdürleri Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldığını belirterek, “Saldırgan Naci Şahin’i bizim yanımızda vurdu. Önce bizi rehin aldı. Ardından serbet bıraktı. Şu an da içerde iki kişi rehin diye biliyoruz. Muğla İl Müdürü Şahin’in cenazesini teslim etmiyor” dedi.

SGK Bölge Müdürü Mustafa Keskin de olayın yanlarında olduğunu söyledi, “Büyük üzüntü içindeyiz. Olayın şokunu yaşıyoruz. Biz şu anda yan odadayız. İl müdürleri yanımda, rehin alınanların kim olduğunu billiyoruz” dedi.

Öte yandan Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay, Belediye Başkanı Osman Gürün,  Vali Yardımcıları Faruk Necmi Kurt ve Rıfat Ata ile Muğla Cumhuriyet Başsavcısı  İbrahim Akbaş da olay yerine geldiler.

SALDIRI NEDENİ SORUŞTURMA

Saldırgan olduğu kaydedilen Hasan S.’nin kurumda destek şefi olarak çalıştığı, Müdür Naci Şahin’in hakkında soruşturma başlattığı ve bunu hazmedemediği için saldırıda bulunduğu öne sürüldü.


 Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER