ŞOK ŞOK ŞOK İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SOYULDU

İstanbul Emniyeti'nin en kritik birimlerinin bulunduğu binada inanılmaz bir olay yaşandı. Hırsızlar emniyeti soydu.

ŞOK ŞOK ŞOK İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SOYULDU
İstanbul Emniyeti'nin en kritik birimlerinin bulunduğu binada inanılmaz bir olay yaşandı. Hırsızlar emniyeti soydu.

İstanbul Emniyeti'nin en kritik operasyonlarına imza atan birimlerinin bulunduğu Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde güvenlik zafiyeti... Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre,  Sahte plakalı kamyonetle gelen kişiler "Malzeme alacağız" dedi, depoya girdi, hırsızlık yapıp kaçtı.

KAMYONETLE EMNİYETE GİRDİLER

Pazartesi günü saat 06.00'da, baretli 3 kişi kamyonetle İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün kale gibi korunan Vatan Caddesi'ndeki kontrol noktasına geldi. Kontrol noktasının ardı, Emniyet'in önünden geçen ve trafiğe kapalı sokaktı. Kamyonettekiler, "Tuna İnşaat'tan geliyoruz. Malzeme getirdik" dedi. Polisler şantiye bekçisini çağırdı. Bekçi, "Arkadaşları tanımıyorum ama malzeme getireceklerdi. Gelsinler" dedi.

KONTROL EDİLMEDİ

Polisler kamyoneti kontrol etmeden içeri aldı. Bekçi kamyonetteki 3 kişiyi emniyetin hemen yanında bulunan depoya götürdü. Kapıyı açtıktan sonra,"Sizi tanımıyorum. Kalfaya bir sorayım" dedi. Bekçi yanlarındanayrılınca hırsızlar depoda bulunan yaklaşık 20 bin TL değerindeki yanmazkablo bobinini kamyonete yükledi ve kaçtı. Bekçi ve kalfa polislere,"Kamyoneti durdurun" diye bağırdı ancak kamyonet bu sırada kontrol noktasını geçmişti. Hırsızlığın gerçekleştirildiği yerde emniyetin kamera sistemi yoktu. Eşkalleri kameradan tespit edildi ancak kimlikleri belirlenemedi. Kamyonetin plakası ise sahteydi.

ÇAPKIN'DAN TALİMAT

Hırsızlık hemen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a bildirildi. Hüseyin Çapkın olayda ihmali bulunanların tespit edilmesi ve cezalandırılması talimatı verdi.

YA BOMBALI ARAÇ OLSAYDI

Emniyet'te yaşanan hırsızlıktan çok, bir kamyonetin hırsızlık için de olsagüvenlik koridorunu rahatlıkla aşabilmesi rahatsız etti. Kamyonetin kontrol noktasından geçtikten sonra emniyetin araç çıkış kapısındanrahatlıkla içeri girebileceği, bombalı saldırı da dahil her türlü eylemi yapabilecek konuma gelebileceği belirtildi. Bir emniyet yetkilisi,rahatsızlık veren konunun bu ihtimaller olduğunu söyledi.

22 KİLİT ŞUBE BURADA

Vatan Caddesi'ndeki yerleşkede, Terör, İstihbarat, Narkotik, Mali, Kaçakçılık, Organize, Siber Suçlar'ın da arasında bulunduğu 22 kilit şube bulunuyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü, son olarak 2005 yılındahırsız şoku yaşadı. Emniyetin otoparkına giren hırsızlar 42 aracıncamlarını kırarak teyplerini çalmıştı.

OLAY BATI KANADINDA

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesi, 3 blok ve MOBESE binasından oluşuyor. Yerleşkenin batı kanadında araç çıkış kapısı bulunuyor. Olayın yaşandığı şantiye bu kapıyla bitişik durumda.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER