Teknisyen bile olamaz!

ÖSYM Başkanı profesörlük dosyasındaki çalışmaları da doktora çalışmalarından kes yapıştır çıktı

Teknisyen bile olamaz!

İntihal yaptığı ortaya çıkan ÖSYM Başkanı profesörlük dosyasındaki çalışmaları da doktora çalışmalarından kes yapıştır çıktı.

YGS ve Ales skandalları ile gündemden düşmeyen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'le ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

İddiaya göre Demir'in profesörlük dosyasındaki 40 eserden 34'ü doktora çalışmasından kes-yapıştır. Demir'in profesörlüğünü değerlendiren jüri üyelerinden birine göre Demir, "Bırakın profesörlüğü teknisyen bile olamaz".

ÖSYM Başkanı Demir'in daha önce tezinde intihal bulunduğu iddiası ortaya çıkmıştı. Demir'in Alman Peter Latzke'nin kaleme aldığı makaleleri 1990'da Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölümlük dizi halinde kendi yazmış gibi gösterdiğini ortaya çıkaran TV8, yeni bir iddia daha ortaya attı.

TV8’e göre, Demir’in profesörlük dosyasındaki 40 eserden 34’ü doktora çalışmasından kes-yapıştır yöntemiyle birbirinin aynısı olarak hazırlandı.

TEKNİSYEN BİLE OLAMAZ

Demir’in profesörlüğü için 5 akademisyenden 4’ünün olumsuz görüş bildirdiği belirtilen haberde, eserlerini değerlendiren bir raportörün, “Bırakın profesörlüğü teknisyen bile olamaz” notu düştüğü öne sürüldü.


Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER