TEOG TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

TEOG tercih sonuçları MEB tarafından açıklandı. Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği TEOG tercih sonuçları e-okul sistemi üzerinden öğrenilebiliyor. TEOG tercih sonuçlarının tüm detayları MEB resmi sitesinden yapılan açıklama ve e-okul sistemi sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor...

TEOG TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI
8’inci sınıf öğrencisinin heyecanla beklediği TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın temel eğitimden ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavları ile oluşan Yerleştirmeye Esas Puan’a (YEP) göre öğrenci alan devlet liselerine yerleştirme sonuçları belli oldu. Öğrenciler, www.meb.gov.tr, oges.meb.gov.tr ve e-okul.meb.gov.tr adreslerinden, T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuçlarını öğrenebilecek
 
Yapılan ortak sınavlar sonucunda; toplam 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlemleri gerçekleşiti.


TEOG  MEB YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG E-OKUL YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 
BOŞ KONTENJANLAR 15 AĞUSTOS'TA İLAN EDİLECEK
 
LİSE NAKİL İŞLEMLERİ
Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, ikinci nakil başvuruları 22-26 Ağustos'ta, 3. nakil başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde yapılacak.
15 Ağustos:              Boş kontenjan ilanı
15-19 Ağustos:         1. Nakil Dönemi
19 Ağustos:              1. Nakil Sonuçları
22-26 Ağustos:         2. Nakil Dönemi
26 Ağustos:              2. Nakil sonuçları
29 Ağustos-2 Eylül:  3. Nakil Dönemi
2 Eylül:                      3. Nakil sonuçları
 
TEOG yerleştirmesine esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek. Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. TEOG sonuçlarına göre yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek.
Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek. Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.
 
NAKİL İSTEYEN 3 TERCİH YAPACAK
 
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı - Temel Eğitimden  Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme  sonuçları, "www.meb.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek 
 
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi  kapsamında ortaöğretim kurumlarına yerleştirme sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, yerleştirme  sonuçları 17.30'dan itibaren "www.meb.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek. 
 
Ortak sınavlar sonucunda toplam 1 milyon 176 bin 711 öğrencinin  yerleştirmeye esas puanları ve tercihleri doğrultusunda işlem gerçekleştirildi.    Öğrenciler istemeleri halinde 15-19 Ağustos, 22-26 Ağustos, 29  Ağustos-2 Eylül 2016'da yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek.
 
Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul  müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecek. Öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda 3 tercih yapacak ve  bu tercihlerini bir ortaokul müdürlüğünden onaylatacak. Alınan tercihler  doğrultusunda yerleştirmeye esas nakiller, yerleştirme puanı üstünlüğüne göre  merkezi olarak yapılacak. Yerleştirmeye esas nakil sonuçları ise 22 Ağustos, 29 Ağustos ve 5  Eylül 2016'da ilan edilece
 
TEOG YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?
 
8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) üstünlüğü,esas alınarak yapılacaktır.
9-15 Ağustos 2016, 19-23 Ağustos 2016, 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacaktır.
 
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullarbelirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
 
«ÖZEL OKULA KAYIT YAPTIRACAĞIM TERCİH YAPMAYACAĞIM» butonunu işaretlediği halde 09 Eylül 2016 tarihine kadar herhangi bir okula kaydını yaptırmayan öğrencinin yerleştirilmesi, bu tarihten itibaren açık ortaöğretim kurumlarına yapılacaktır.
 
OKULLAR 19 EYLÜL'DE AÇILACAK
 
19 Eylül'de açılacağı belirtilen okulların 3 Ekim tarihine ertelendiği iddiaları gündeme gelmişti. Ancak yapılan açıklamada iddiaların asılsız olduğu ve okulların belirtildiği gibi 19 Eylül'de açılacağı belirtildi.
 
Okulların açılma tarihinin ertelendiği yönündeki iddialara Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen açıklama şöyle: “Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.” açıklamasına yer verildi
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER