TFF'DE ŞOK GELİŞME

Futbol Federasyonu’nun isteği üzerine Kulüpler Birliği Vakfı ile dün Ankara’da yapılan toplantıdan sonra Türk futbolu yeni bir krizin eşiğine geldi.

TFF'DE ŞOK GELİŞME

Ankara’daki şike toplantısında bir sonuca varılamazken, F.Bahçe Başkanı’nın sözleriyle zor durumda kalan TFF Başkanı sonunda pes etti. Federasyon, kararını pazartesi günü açıklayacak.

Şimdi ne olacak?

TOPLANTIDA ağırlıklı olarak çıkan sonuç, “Genel kurulda çözüm bulalım”  oldu. TFF hukukçuları, bu konuda bir çalışma yapacak. Eğer genel kurul iradesi sağlanabilirse, bir defaya mahsus küme düşme kaldırılacak. Ancak bazı başkanlar Aziz Yıldırım’ın bu açıklamasından sonra bu olasılığın da, ortadan kalktığını ifade ettiler.

Bir başkanın iddiası:  Aydınlar her an istifa bile edebilir

BİR kulüp başkanı Hürriyet’e “Aziz Bey’in bu açıklaması hiç iyi olmadı. Bu açıklamadan sonra artık küme düşmeme kararı nasıl alınır bilmiyorum.  Toplantıda belli bir noktaya varılabilirdi. Ancak şimdi nereye varılır bilmiyorum. O açıklama herkesi şaşırttı” dedi. İsmi bizde saklı başkan, “Mehmet Ali Aydınlar, pazartesi günü  yönetim kurulunu toplayacak. Ama ne kararı alacağını bilmiyorum. Aydınlar, istifa bile edebilir” diye konuştu.

Yayıncı kuruluşla 3 yıl daha

TÜRKİYE Futbol Federasyonu ve 18 kulübün başkanlarıyla yapılan toplantıda, yayıncı kuruluşla ilgili önemli bir karar alındı. Yapılan görüşme sonunda yayıncı kuruluşun hakkının 3 yıl daha uzatılması konusu karara bağlandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
güncel faydalı bilgler
güncel faydalı bilgler - 10 yıl Önce

http://www.gundemx.net

SIRADAKİ HABER