THY'DEN ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA: ÜZÜLEREK KOVDUK

Grev yasağını protesto eden 45 çalışanın iş akdine son verilmesiyle ilgili konuşan THY Teknik A.Ş. Genel Müdürü İsmail Demir, "Üzülerek aldığım bir karardı artık geri dönüşü yok" dedi.

THY'DEN ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA: ÜZÜLEREK KOVDUK
Havacılık iş kolunda grev yasağını getiren kanun teklifini protesto için iş yavaşlatma eylemine katılan 45 Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. çalışanın iş akdine son verilmesiyle ilgili Teknik A.Ş Genel Müdürü İsmail Demir açıklamalarda bulundu.

GECE VARDİYASI İŞE DEVAM ETTİ
İş yavaşlatma eyleminin ilk gününde yürüyen işlerde aksamalar yaşandığını söyleyen Demir, "Gündüz vardiyasına gelecek olan arkadaşlar iş yavaşlatma eylemine katıldığı için başka tedbirler almak zorunda kaldık. Gece vardiyasında bulunan arkadaşlar gündüz işe devam ettirdik. Ama doğrudan yolcunun hissedeceği bir aksaklık olmadı" dedi.

SÜREÇ BAŞLAMIŞTI ARTIK YAPABİLECEK BİR ŞEY YOK
45 kişinin işine son verildiğini ve bunun için eleman eksikliğini gidermek için personel alımı yaptıklarını belirten Demir, "Biz böyle bir şeyin olmasını istemiyorduk. En üzülerek aldığım kararlardan bir tanesidir. Keşke arkadaşlarımız böyle bir olay içerisinde olmasalardı. Olay olduktan sonra süreç başlamıştı artık yapabileceğimiz bir şey yok" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER