TÜİK BÜROSUNA BASKIN: 7 ÖLÜ

Kars'ta, TÜİK bürosuna düzenlenen saldırıda, saldırgan dahil 7 kişi öldü.

TÜİK BÜROSUNA BASKIN: 7 ÖLÜ
Kars'ta, TÜİK bürosuna düzenlenen saldırıda, saldırgan dahil 7 kişi öldü.

 

Kars’ta TÜİK Bölge Müdürlüğü'nde çalışan ve disiplin cezası alan şahıs, ilk belirlemelere göre bölge müdürü dahil 6 kişiyi silahla vurup öldürdükten sonra intihar etti.

 

Cinnet getiren bir kişi, Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü binasını bastı. Rastgele ateş açan şahıs, bölge müdürü dahil tam 6 kişiyi öldürdü ve ardından intihar etti. Saldırganın 36 el ateş ettiği bildiriliyor.

Polis olay yerinde geniş güvenlik tedbirleri aldı.
 

Kars'ta Türkiye İstatistik Kurumu'na(TÜİK) silahlı saldırı düzenlendi. İlk gelen bilgilere göre saldırgan 6 kişiyi öldürüp intihar etti.


Olay bugün saat 08.30'da Atatürk Caddesi'nde bulunan 4 katlı binanın en üst katındaki Türkiye İstatistik Kurumu'nda (TUİK) meydana geldi. 1.5 yıllık memur olduğu belirtilen sosyolog Veysi Eren, tabancayla çalıştığı TÜİK binasını bastı. Kurum Müdürü Mehmet Tolon ve memurları bir odaya toplayarak rehin alan Veysi Eren, ardından üzerlerine ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre Müdür Tolon ile birlikte toplam 6 kişi hayatını kaybetti. Diyarbakırlı olduğu ve psikolojik sorunları bulunduğu ileri sürülen Eren, aynı silahı başına dayayarak intihar etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER