Üniversitede Sebahat Tuncel kavgası

Bilgi Üniversitesi'nde bir panele katılan Sebahat Tuncel, Nevruz kutlamalarında gaz bombası isabet eden bacağını gösterdi ve 'Devlet pişmanlık duymalı' dedi. Tuncel'e destek veren öğrencilerle protesto eden öğrenciler yumruk yumruğa kavga etti.

Üniversitede Sebahat Tuncel kavgası
Silopi'deki Nevruz kutlamalarında polis şefine tokat atmasıyla gündeme gelen BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, bugün İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde bir konferansa katıldı.

Konferansı 'Üniversitede Özgürlük İstiyoruz' inisiyatifi düzenliyordu ve başlık 'Başörtüsüne özgürlük, ana dilde eğitim'di.

Panelde tokat olayını anlatan Tuncel, görüntülerin öncesinin de izlenmesini isteyerek "Hem kendi açımdan hem de devlet açısından hiç hoş bir görüntü değildi. Orada mesele polis değil bir zihniyetti. Bir polis memuruna değil, devlete tokat atmak istedim" dedi.


Panele katılanlara bacağını gösteren Sebahat Tuncel, olaylarda bacağına bir gaz bombasının isabet ettiğini söyledi.

Tam bu sırada salondaki birkaç kişi Tuncel'e destek vermek için pankart astı ve slogan atmaya başladı. Birkaç öğrenci de Sebahat Tuncel'i protesto etti.

Protestoyla birlikte salonda gergin anlar yaşandı. Öğrenciler birbirlerine tekme tokat saldırdı, yumrukların konuştuğu kavgayı güvenlik ekipleri önledi ve kavgacı öğrenciler salondan dışarı çıkarıldı.Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER