Uyardı, Van'da deprem oldu

Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri Okul Formatör Öğretmeni Kadir Sütçü Muş ve Bingöl illerine dikkat edilmesi gerektiğini belirtirken, bu gece Muş merkeze 297 km uzaklıktaki Van'ın Saray ilçesinde 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sütçü, “Ege ve Akdeniz'de deprem bekliyoruz. Deprem 150 saat içinde gerçekleşecek" dedi.

Uyardı, Van'da deprem oldu


Öndeki gün Japonya'da olan depremin Türkiye'yi etkilediğini belirten Milli Eğitim Müdürlüğü Bilişim Teknolojileri Okul Formatör Öğretmeni Kadir Sütçü "Akdeniz'de Yunanistan'ın güneyinde yada Girit çevresinde yıkıcı deprem işareti olacağını iddia etmiş ve DAF üzerinde bulunan Bingöl ya da Muş şehirlerine dikkat edilmesi gerektiğini söylemişti. Bu gece Muş merkeze 297 km uzaklıkta Van'ın Saray ilçesinde 4.6 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem sonrası açıklama yapan Sütçü, "Geliştirdiğimiz E-Dalga ve Şok Sistemi'ne göre Japonya'da olan depremin dünyada kıtaları etkilediğini gördük. Bu etkileme ile Akdeniz tetiklendi. Doğu ve Güney Doğu Anadolu'daki faylarda sıkışmadan dolayı partikül (gaz) çıkardığı tespit edildi. DAF üzerindeki illerde 4.5 - 5.5 şiddetinde deprem olacağını tahmin etmiştik. Bize göre Muş ve Bingöl kritik illerdi. Bu akşam saat 20:57'de Van'ın Saray ilçesinde 4.6 şiddetinde deprem oldu. Projemiz kendini ispatlamış oldu" iddiasında bulundu.


Ege Denizi ve Akdeniz çevresinde de 6.0 büyüklüğünde deprem olacağını iddia eden Sütçü, "Şok sisteme göre geçen hafta Türkiye'de birden düşen sıcaklıkların Japonya'da olan deprem öncesi KAF ve DAF hatlarından çıkan partiküllerden neden olduğunu düşünürsek EGE ve Akdeniz 'de 4.5 - 5.5 büyüklüğünde etkilemediyse 6.0 büyüklüğünde deprem bekliyoruz. Deprem 150 saat içinde gerçekleşecek" dedi. Sütçü, deprem tahminlerinin www.dkos.org sitesinden izlenebileceğini sözlerine ekledi.Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER