YENİ BAŞBAKAN KİM OLACAK?

İşte yeni başbakan tarifi: Yabancı dil bilen, bıyıklı, memleketinden daha önce başbakan çıkmış 3 çocuklu...

YENİ BAŞBAKAN KİM OLACAK?
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığından ve Başbakanlıktan çekileceğini duyurmasının ardından akıllardaki soru yeni Başbakan'ın kim olacağı? Son günlerde Ankara kulislerinde üzerinde durulan isimler Numan Kurtulmuş, Bekir Bozdağ, Binali Yıldırım, Berat Albayrak. Peki Türkiye Cumhuriyetinin yeni başbakanı kim olacak? 22 Mayıs'ta AK Parti olağanüstü kongreye gidecek. 20 Mayıs'ta ise parti genel başkanının açıklanması bekleniyor bu genel başkan aynı zamanda Başbakan olacak. 

Yeni başbakan kim olacak? Cuma günü ismin açıklanacağı söyleniyor. Yeni başbakanın profil bilgileri bir tek ismi işaret ediyor. İşte kulislere düşen yeni başbakan ismi.
 
Meydan Gazetesi Yazarı Ömer Şahin yeni başbakan ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Ömer Şahin yazısında yeni seçilecek başbakanın özellkilerini çok detaylı bir şekilde açıkladı. 
 
Ankara kulisleri 22 Mayıs'taki AK Parti kongresi öncesinde yeni başbakan kim olacak sorusunun peşinde. Son iddiayı gazeteci Ömer Şahin ortaya attı ve yeni başbakanın profil bilgilerini verdi. 
"Yeni başbakanı açıklıyorum!" diyen Şahin cuma günü ismin açıklanacağını duyurdu.
Başbakanlık için adaylar ; Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ, İsmet Yılmaz, Numan Kurtulmuş, M. Ali Şahin, Berat Albayrak.
 
Peki yeni başbakan kim profili kimi işaret ediyor?
 
YENİ BAŞBAKAN KİM?
 
22 Mayıs için geri sayım sürdükçe aday sayısı 5'ten 3'e indi. Muhtemel başbakanın silueti de ortaya çıktı. İşte cuma günü açıklanacağı söylenen isimle ilgili bilgiler;
 
- Yabancı dil biliyor
- Bıyıklı ama sakalsız
- Ekose ceket seviyor
- Başharfinde B var
- Memleketinden daha önce başbakan çıkmış
- 3 çocuğu var
 
Peki bu bilgiler kimi işaret ediyor derseniz? Ortaya çıkan isim Binali Yıldırım oluyor. Yabancı dil sahibi, 3 çocuk babası, bıyıklı ama sakalsız ve memleketi başbakan çıkarmış bir isim.

 
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?
 
Binali Yıldırım, 20 Aralık 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı'dır.
 
Binali Yıldırım, evli ve üç çocuk babasıdır. Yıldırım, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.
1989 – 1991 yılları arasında Başbakanlık görevini yürüten Yıldırım Akbulut, Binali Yıldırım'ın memleketi olan Erzincanlıdır.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER