349 şehit ve gazi yakını ile gazinin atama kurası gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı duyurusuna göre 349 şehit-gazi yakını ve gazilerin atama kurası gerçekleştirildi.

349 şehit ve  gazi yakını ile gazinin atama kurası gerçekleştirildi

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 349 şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının atama kurası ile ilgili duyuru yaptı. Bakanlık duyurusuna göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen 349 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası, Devlet Personel Başkanlığı’nda noter huzurunda gerçekleştirildi. 
  Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı. 
  349 istihdam hakkı sahibinden, 59’unun öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak; mühendis, sosyolog, avukat, diş tabibi, hemşire, öğretmen, tekniker ve teknisyen unvanlı kadrolara, 104’ünün memur unvanlı kadrolara, 181’inin hizmetli unvanlı kadrolara, 5 kişinin ise işçi kadrosuna atama teklifleri gerçekleştirildi. Atananların 207’si erkek, 142’si kadın oldu. Atama teklifleri E-uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının; 23’ü bakanlık ve bağlı kuruluşu, 16’sı üniversite, 3’ü kamu iktisadi teşebbüsü oldu. 
  Açıklamaya göre hak sahipleri atama teklif sonuçlarına 13 Haziran 2018 tarihi saat 17.00 itibariyle dpb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler. 
  Son olarak  şu uyarıda bulunuldu: “İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER