3600 ek göstergede son viraj! Milyonların gözü o toplantıda

Hemşire, din görevlileri ve polislere verilecek 3600 ek gösterge çalışmasında son viraja girildi.

3600 ek göstergede son viraj! Milyonların gözü o toplantıda

Hemşire, din görevlileri ve polislere verilecek 3600 ek gösterge çalışmasında son viraja girildi. 10 Mayıs'ta yapılacak son toplantının ardından düzenleme Meclis'e sevk edilecek. Ek göstergenin yükselmesiyle maaş, emekli aylıkları ve ikramiyelerde artış olacak.

3600 ek gösterge artışıyla ilgili düzenleme için geri sayım başladı. Memur ve memur emeklisinin gözü bu düzenlemede olacak. Son toplantının ardından düzenlemeye son şekli verilecek.

Meslek kanunu ile öğretmenlere verilen 3600 ek göstergede yapılacak yeni düzenlemeyle polis, hemşire ve din görevlileri de bu hakka sahip olacak. Başka hangi grupların kapsama dahil edileceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak. Düzenleme ilişkin bugüne kadar iki toplantı gerçekleştirildi.

SON TOPLANTI 10 MAYIS'TA

TRT Haber'in haberine göre, son toplantının ise 10 Mayıs'ta yapılması planlanıyor. Ardından taslak teklif haline getirilerek Meclis'e sevk edilecek. Bu yasama döneminde düzenlemenin yasalaşması bekleniyor.

Kamu çalışanları için ek göstergenin yükselmesi üç farklı ödeme türünü etkileyecek. 3600 ek gösterge alacak memurların maaşları, emekli aylıkları ile emekli olurken aldıkları ikramiyelerde artış olacak.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER