4 Ay Aradan Sonra! THY İtalya Uçuşlarına Bugün Yeniden Başladı

Türk Hava Yolları, yeni tip koronavirüs salgından dolayı bir süreliğine ara verdiği İtalya'ya tarifeli seferlerine bugün Roma ve Milano'dan tekrardan başladı.

4 Ay Aradan Sonra! THY İtalya Uçuşlarına Bugün Yeniden Başladı

THY, bu sabah itibarıyla Roma-İstanbul (TK 1862) ve Milano-İstanbul (TK 1874) tarifeli seferlerini uzun bir aradan sonra ilk defa uçuş gerçekleştirdi.

Roma'dan yapılan ilk uçuşta 105 yolcu yer alırken, yolcular arasında bir de evcil kedi olması dikkati çekti. Milano seferi ise 138 yolcu ile yapıldı.

THY, Kovid-19 salgını şubat ayı sonlarında İtalya'da hızla yayılması sebebiyle bu ülkeye son tarifeli seferini 29 Şubat'tarihinde gerçekleştirmişti.

THY, 24 Mart'tarihinde ve 24 Nisan'da ise bu ülkede öğrenci ve geçici süreyle gelen vatandaşların yurda dönmesi için Roma ve Milano'dan 3 özel sefer düzenlemişti.

THY'nin bugün itibarıyla başlattığı seferlerden bu aşamada İtalya'da oturum izni bulunanlar, sağlık ve iş gibi acil durum sebebiyle seyahat etmesi gerekenler ve İtalyan vatandaşları yararlanabilecek.

AB'nin Türkiye'ye yönelik seyahat yasağı devam ediyor

AB, mart ayında salgının hızla yayılmasını engellemek için 27 üye ülkenin yanı sıra Schengen bölgesinin parçası olan İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'ye zorunlu olmayan seyahatlere yasaklar getirmişti.

AB dün açıkladığı karara göre, AB ülkelerine yakın Kovid-19 verilerine sahip olduğu belirlenen Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Karadağ, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Sırbistan, Güney Kore, Tayland, Tunus ve Uruguay’a bugünden itibaren sınırlarını açtı.

Türkiye, ABD, Rusya, Brezilya, Hindistan gibi ülkelere ise AB, seyahat yasağı uygulamaya devam edecek.

AB hangi ülkelere sınırlarını açıp açmayacağına dair ülkelerdeki Kovid-19 durumuna ve vaka sayısına göre 2 haftada bir yapacağı güncelleme ile karar verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER