ABD'nin Eski Başkanları Kamera Karşısında Koronavirüs Aşısı Olacak

Amerika'nın eski başkanları, kamera karşısında Kovid-19 aşısı olmaya gönüllü olduklarını açıkladı.

ABD'nin Eski Başkanları Kamera Karşısında Koronavirüs Aşısı Olacak

Eski Başkanlar Barack Obama, George W. Bush ve Bill Clinton, Kovid-19'a karşı Amerika Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) onayladığı aşıyı kamera karşısında yaptıracaklarını belirtti.

Obama, Bush ve Clinton'ın kamera karşısında aşı olarak halk arasında farkındalığı arttırmayı ve aşının güvenilir olduğunu kanıtlamayı hedeflediği ifade edildi.

Obama, SiriusXM radyo kanalında Joe Madison'a yapmış olduğu açıklamada, Amerika Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'yle daha önceden çalıştığını ve kendisine çok güvendiğini belirtti.

Fauci'nin "güvenilir" dediği aşıyı hemen yaptıracağını söyleyen Obama, bunu televizyon ekranlarında yapacağını veya kaydedeceğini söyledi.

Bush'un özel kalem müdürü Freddy Ford, Fauci ve Beyaz Saray Kovid-19 ile Mücadele Görev Gücünde yer alan Doktor Deborah Birx ile temasa geçtiklerini kaydederek, Bush'un kameralar önünde aşıyı olabileceğini belirtti.

Clinton’ın basın sekreteri Angel Urena de eski Başkan'ın halkı teşvik etmek için kamuoyu önünde aşı olmayı istediğini ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER