Ateşkes ve Berlin Zirvesi İhtiraslara Kurban Edilmemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ateşkes ve Berlin Zirvesi ile tekrardan filizlenen umutlar kan ve kaos tüccarlarının ihtiraslarına kurban edilmemelidir.

Ateşkes ve Berlin Zirvesi İhtiraslara Kurban Edilmemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya konusunda gerçekleştirilecek zirveye katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Berlin'e hareketi öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Darbeci Hafter'in pervasız saldırıları karşısında uluslararası toplum maalesef gerekli tepkiyi bugüne kadar göstermemiştir diyen Erdoğan,  Türkiye gerek sahada gerekse diplomaside yaptığı mücadeleyle Libya'da barışın anahtarı olmuştur.

Ateşkes ve Berlin Zirvesi ihtiraslara kurban edilmemeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

Darbeci Hafter ve destekçilerinin BM Güvenlik Konseyi kararlarını alenen ihlal eden eylemleri uzun süre görmezden gelinmiştir.

Hafter'in Yunanistan'a gitmesinin hiçbir kıymeti yok

Erdoğan, Yunanistan, Almanya'ya davet edilmediği için ciddi rahatsızlık içinde. Libya ve Türkiye arasındaki anlaşma Yunanistan'ı çıldırtmıştı.

Hafter'in Yunanistan'a gitmesi Hiçbir kıymetiharbiyesi yok. Hele hele bizim nazarımızda hiçbir kıymetiharbiyesi yok.

Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ yargılamalarında çelişkili kararlara dair, Yargı camiamız için gerçekten çok çok üzücü bir adım olmuştur.

Bize ulaşmış böyle bir metin yok

Konferansın taslak metninin basına sızdırıldığı iddiasına değinen Erdoğan, kendilerine ulaşmış böyle bir metin olmadığını belirtti.

Miçotakis oyunu yanlış oynuyor

Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis oyunu yanlış oynuyor. Attığı adımlar doğru adımlar değil. Bu sürece iyi başlamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER