Başkan Erdoğan: Tüm Dünyaya Duyurdu Türkiye Hazır

Başkan Erdoğan, 27-29 Ekim tarihleri arasında Almanya'ya yapacağı resmi ziyaret öncesi Funke Medya Grubu'na açıklamalarda bulundu. 

Başkan Erdoğan: Tüm Dünyaya Duyurdu Türkiye Hazır

14 Mayıs'ta Londra'da Alman milli takım futbolcuları Mesut Özil ve İlkay Gündoğan ile resim çektirmelerinden sonra yapılan tenkitleri anlamakta zorluk çektiğini söyleyen Başkan Erdoğan, Özil'le resim çektirdiği için pişman olmadığını belirterek, Pişman olacak bir şey yok. 

Bildiğiniz gibi Lothar Matthaus, Vladimir Putin ile bir araya geldi ve oyuncularımız da açık bir vicdanla hareket edebilmeli. Bunu eleştiren insanlar için üzgünüm.

Mesut Özil için "Alman milli takımını sebepsiz yere terk etmedi. Bu ırkçı saldırılar ve hakaretlerle mücadele edecek olan herkes aynı tepkiyi verecektir" diyen Başkan Erdoğan, “Almanya'da doğan Özil ile çeşitli vesilelerle bir araya geldik. 

Mesut Özil Londra'da yaşıyor. Londra'ya gitmişken neden kendisiyle buluşmayayım? Bir Türk takımında oynayan herhangi bir Alman futbolcu Bayan Merkel ile fotoğraf çektirse onu linç mi edelim?

Başkan Erdoğan, Özil ve Gündoğan'ın kendilerini doğdukları ve anne babalarının geldiği iki ülkeye de ait hissedebileceklerini söyledi.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na (EURO 2024) da değinen Başkan Erdoğan, UEFA'nın Türkiye ile Almanya arasındaki seçimde adilce karar alacağına inandığını söyledi. 

Almanya'nın 1974 ve 2006 Dünya Şampiyonaları ile 1988 senesinde yaptığı Avrupa Şampiyonası'nda futbolseverlere güzel turnuvalar sunduğunu belirten Başkan Erdoğan, Aranan bütün şartları yerine getiren Türkiye gibi bir ülke de bu fırsattan yararlanabilmelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER