Başkentte Kovid-19 Önlemleri Kapsamında Alınan Ek Tedbirler Uygulamaya Konuldu

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda Kovid-19 ek tedbirlerine dair yayımlanan genelgeye göre, başkentte 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı, Esat ve Tunalı caddeleri başta olmak üzere şehrin işlek bölgelerinde yeme ­içme yerleri, kahvehaneler, kuaförler, nikah, tiyatro, sinema, konser, spor salonları saat 22.00'den sonra faaliyetlerini durdurdu.

Başkentte Kovid-19 Önlemleri Kapsamında Alınan Ek Tedbirler Uygulamaya Konuldu

Esat'taki lokanta işletmecisi Yasin Şimşek, yaptığı açıklamada, normalleşme sürecinde 7/24 çalıştıklarını salgın tedbirleri dolasıyla saat 22.00'den sonra paket servis yaptıklarını belirtti.

Kovid-19 salgınının işlerini etkilediğini söyleyen Şimşek, "En kısa zamanda işlerimizin düzeleceğini tahmin ediyoruz.

Yasak dolayısıyla gündüz çalışan sayımızda bir eksiltme olmadı ama gece ister istemez salon ekibine izin verdik. İş yoğunlaşmadı, tam dersi bir düşme yaşandı."

Tedbirler açısından alınan karar önemli

Aynı işletmeye ait başka bir dükkanın sahibi Rıfat Şimşek ise alınan kararı olumlu karşıladıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Tedbirler açısından alınan karar önemli. Tabii ki önce sağlık. Sağlık bizim için çok önemli. Elimizden geldiğince hijyen kuralları içerisinde hizmet veriyoruz.

Personelimiz maskeli, masalarımıza mesafe koyuyoruz. Akşam servisleri nispeten biraz daha yoğun geçiyor akşam 22.00'den sonra servis normale dönüyor. Paket daha yoğunluklu gidiyor salonun kapatılması, personelimizin sayısının azalmasına sebep oldu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER