Çin'de Yayılan Gizemli Virüs Kanada'ya da Sıçradı: Temas Ettiği Kişiler Tecrit Edilecek

Çin'de ortaya çıkan ve ülke genelinde giderek hızla yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) Kanada'da da tespit edildi.

Çin'de Yayılan Gizemli Virüs Kanada'ya da Sıçradı: Temas Ettiği Kişiler Tecrit Edilecek

Ontario Eyaleti Sağlık Hizmetleri Şefi Dr. David Williams, yaptığı basın toplantısında, Kanada'daki ilk olayın Toronto'da saptandığını duyurdu.

Williams, Çin'in Vuhan kentinden 22 Ocak günü Toronto'ya dönen 50'li yaşlarındaki erkek hastada söz konusu virüsün tespit edildiği bilgisini paylaşarak, hastanın müşahede altında tutulduğunu ve halk sağlığı açısından riskin çok düşük olduğunu söyledi.

Toronto Halk Sağlığı Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Merkezi Müdürü Dr. Barbara Yaffe de Toronto Sunnybrook Sağlık Bilimleri Merkezi'nde yatan hastanın temasının sadece hanehalkı üyeleriyle sınırlı olduğunu, bu kişilerin de tecrit edileceklerini duyurdu.

Çin’in Vuhan kentinde ilk defa 12 Aralık 2019 tarihinde ortaya çıkan ve giderek yayılan yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) sebebiyle şu ana kadar 41 kişi yaşamını yitirdi. Virüs, aradan geçen kısa zamanda Çin dışında Fransa, Japonya, Güney Kore, Tayvan, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Avustralya ve Malezya'da da tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER