Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talimat: Yasağı Delene Sakın Acımayın

AK Parti'nin Kızılcahamam kampı ve geçtiğimiz günlerdeki MYK toplantısında gündeme gelen, trafik denetimleri ve kapalı alanda sigara içme yasağına yönelik cezalar tartışıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Talimat: Yasağı Delene Sakın Acımayın

AK Parti kurmayları, sigara yasağı ile ilgili denetimler ve verilen cezalar nedeniyle eleştiri aldıklarını, yerel seçimlere giderken bu denetimlerin artırılmasının partiye oy kaybettirebileceği endişesini dile getirdi. 

Sigara içilmemesi konusunda her platformda hassasiyetini dile getiren ve hatta milletvekilleri dâhil olmak üzere, her gördüğü sigara paketini alarak ‘Bir daha içmeme' konusunda söz verilmesini isteyen Başkan Erdoğan, kurmaylarının denetimler konusundaki endişesine katılmadığını söyledi.

VARSIN OY KAYBEDELİM

Sigara ve trafik denetimlerinin doğrudan insan sağlığı ile bağlantılı olduğuna dikkat çeken Başkan Erdoğan “Vatandaşlarımızın zararına olacak bir konuda oyu düşünmeyiz. Varsın oy kaybedelim. 

Oy kaygısıyla hareket etmeyiz. Bu denetimler artarak devam etsin. Oy kaybedeceğiz diye düşünmeyin. Bundan taviz vermeyiz” dedi. Başkan Erdoğan, hem belediyelerin hem de İçişleri Bakanlığının sigara ve trafik denetimlerini artırmasını, kurallara uymayanlara ceza verilmesinden geri durulmamasını istedi.

VALİLİKLER DÜĞMEYE BASTI

Başkan Erdoğan'ın denetimlerin artırılması talimatından sonra, İçişleri Bakanlığının uyarısı ile tüm valilik ve kaymakamlıkların sigara denetimlerini artırdığı öğrenildi. 

Özellikle, kış mevsiminin gelmesi ile birlikte kapalı alanlarda tütün mamullerinin tüketilmesinin arttığına dikkat çekilerek belediyeler, emniyet ve jandarma dâhil olmak üzere bu konuda yetkili olan tüm birimler tarafından çapraz denetimlerin yapılacağı söylendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER