Cumhurbaşkanına İtaat Farzdır Diyen Rektör İstifa Etti

Başkan Erdoğan'a itaat farzdır. Karşı gelmek ise haramdır" ifadelerinde bulunarak tepkilere yol açan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanına İtaat Farzdır Diyen Rektör İstifa Etti

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşaltın, yaptığı yazılı açıklamada ise göreve geldiği 6 Nisan 2015 tarihinden bu zamana kadar büyük bir özveri ile ülkesine, milletine, Şanlıurfa'ya ve üniversiteye hizmet etmeye çalıştığını sözlerine ekledi.

Bu süreç içerisinde pek çok zorlukla mücadelede bulunduğunu söyleyen ve her zaman milletin menfaatlerinin ilk olarak ön planda tutmayı hedef edindiğini söyleyen Taşaltın açıklamasında ise; Lakin gelinen noktada özel bir televizyon programında yaptığım şahsi konuşmalarım maalesef çarpıtılarak, kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır.

Bu nedenle üniversitemi ve Cumhurbaşkanlığı makamını yıpratmamak için rektörlük görevimden ayrılıyorum. Detaylı açıklamayı daha sonra yapacağım.

YÖK'TEN AÇIKLAMA YAPILDI

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın'ın görevinden istifa etmesiyle alakalı olarak YÖK'ten açıklama yapıldı ve; Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN 31.10.2018 tarihinde istifa etmiş bulunmaktadır. 

Bu vesileyle akademi camiamızdaki bütün değerli hocalarımızın ve bilhassa karar alma mevkilerinde bulunan sayın idarecilerimizin söz ve fiillerinin ölçülü, makul, ilmi çerçevede ve toplumun hassasiyetlerini gözetir şekilde olmasına azami dikkat göstermelerinin ehemmiyeti bir kez daha ortaya çıkmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RAMAZAN TAŞALTIN HANGİ AÇIKLAMASIYLA GÜNDEM OLMUŞTU?

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, AKİT TV'de yayınlanan "Pazar Manşeti" programında, "Başkan Erdoğan’a itaat etmek farzdır" demişti.

Ayrıca Başkan Erdoğan’a karşı çıkmanın ise savaştan kaçmak olduğu ve haram sayılacağı yönünde açıklamalar gerçekleştirmişti.

Ramazan Taşaltın, "Başkan Erdoğan FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak Cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz Cumhurbaşkanımızdır" demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER