Cumhurbaşkanlığından Algı Operasyonu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon’da yapmış olduğu konuşmaya dair açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanlığından Algı Operasyonu Açıklaması

Erdoğan’ın sözleri üzerinden algı operasyonu yapıldığını söyleyen Altun, “Cumhurbaşkanımızın bu akşam Trabzon’da yaptığı ‘Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. 

Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım’ şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yapılıyor. Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir. 

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir 

Erdoğan’ın sözlerinin Türkiye ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletin kararlı tutumunu yansıtmakta, Türkiye’den döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşıdığını söyleyen Altun, konuşmasına şöyle devam etti:

Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına dair bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez. 

Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER