Dicle Elektrik, Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriğini Kesiyor

Dicle Elektrik, Mardin'de uzun zamandır birikmiş olan elektrik borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerini mercek altına aldı. 

Dicle Elektrik, Borcunu Ödemeyen Abonelerin Elektriğini Kesiyor

Yasalara uygun biçimde gerekli uyarılar yapılmasına rağmen ödeme yapmayan abonelerin enerjisi kesilmeye başlandı. İlk 2 gün içerisinde 110 borçlu abonenin elektriği kesildi, kontroller esnasında 6 adet de kaçak trafo bulundu.

Kullandığı elektriğe ait borcunu düzenli olarak ödeyen ve kesintisiz enerji almak isteyen diğer abonelerin olumsuz etkilenmemesi için borçlu abonelerin elektriği kesileceği daha evvel basın ve sosyal medya aracılığı ile duyurulmuştu. 

Bununla yetinmeyen Dicle Elektrik, borçlu abonelere tek tek tebligatta da bulundu. Buna rağmen bildirilen süre içerisinde borcunu ödemeyen abonelerin elektrikleri, önceden açıklandığı üzere dünden bu zamana kesilmeye başlandı. 

Dicle Elektrik ekipleri, çalışmalar esnasında abone bazlı kesme işlemi uygulayarak, sadece borçlu abonelerin elektriğini kendilerine ait trafolardan kesti. Borcu olmayan aboneler kesme işleminden etkilenmedi. 

Kesintilerin abone bazlı yapılması, borcu bulunmayan çiftçiler tarafından olumlu karşılandı. Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü ekiplerinin 2 gündür devam eden çalışma esnasında Mardin'in Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı ilçelerinde toplam 110 borçlu tarımsal sulama abonesinin elektriği kesildi.

6 kaçak trafo bulundu

Kırsalda güvenlik ekiplerin gözetiminde kesme işlemi yapan Dicle Elektrik ekipleri, genel kontrollerini sürdürüyor. 

Yapılan kontroller esnasında 6 adet kayıt dışı trafo tespit edildi. Tarımsal sulama için kullanıldığı belirlenen kaçak 6 trafoya el konulması için gerekli yasal işlemlere başlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER