Doğu Anadolu Bölgesi'nde Buzlanma ve Don Olayına Karşı Uyarı Yapıldı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hava parçalı bulutlu geçeceği bölgede, sabah saatlerinde pus, buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Buzlanma ve Don Olayına Karşı Uyarı Yapıldı

Sıcaklık mevsim normallerinde seyrederken, rüzgar kuzeybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.

Buzlanma ve don olayı sebebiyle başta sürücüler olmak üzere, vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında, Iğdır'da 1, Tunceli, Ardahan ve Erzincan'da 2, Kars'ta 4, Erzurum ve Ağrı'da 7 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıklar ise Tunceli'de 10, Erzincan'da 7, Iğdır'da 4, Ağrı ve Erzurum'da 1, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 1 ve Ardahan'da 2 derece olacağı tahmin ediliyor.

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de buzlanma ve don olayının beklendiği bildirildi

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek.

Gece ve sabah saatlerinde buzlanma, don olayı ile pus ve sis hadisesi beklenen bölgede, vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzey ve doğudan hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Havanın parçalı ve az bulutlu, yer yer puslu olacağı Van Gölü'nde rüzgar doğu ve kuzeydoğudan saatte 50 kilometre kuvvetinde esmesi bekleniyor.

Bölgede gün içinde en yüksek sıcaklıklar Van, Hakkari'de 6, Bitlis ve Muş'ta 2 derece olması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER