Dünya Başkan Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump’ın Tokalaşmasını Konuşuyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın NATO Zirvesi’nde Başkan Erdoğan’la yapmış olduğu tokalaşma, dünya basınında geniş yer aldı.

Dünya Başkan Erdoğan ABD Başkanı Donald Trump’ın Tokalaşmasını Konuşuyor

11-12 Temmuz’da Brüksel’de yapılan NATO Zirvesi’nin yankıları sürüyor. Zirveye damga vuran ABD Başkanı Donald Trump, Rus lider Vladimir Putin ile yaptığı ikili görüşmesinden sonra zirvede yaşananları gündeme geldi. Zirvede Başkan Erdoğan ile de samimi pozlar veren Trump, Erdoğan’ı diğer liderlerden ayırdı.
 
Eurasia Group adlı danışmanlık kuruluşunun başkanı aynı zamanda da siyaset bilimci-gazeteci olan Ian Bremmer, NATO Zirvesine dair detaylar paylaştı. 

Trump’ın çok sinirlendiğini kaydeden Bremmer, "Diğer liderlerden savunmaya daha çok harcama yapacaklarına dair garanti alamıyordu. Birçoğu 'Önce parlamentoya sormak zorundayız. 

Bunun bir süreci var. Çıkıp da size tamam daha çok harcayacağız' diyemeyiz. İzlememiz gereken yasal bir süreç var. 

Trump da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a döndü ve 'Erdoğan hariç. O işleri doğru biçimde yapıyor' diyerek Erdoğan'la yumruk tokuşturdu. 

O anlarda çekilen bir kare ise dünya basınında geniş yer aldı. Trump’ın diğer liderlerin yanında Erdoğan ile yumruk tokuşturduğu fotoğraf karesi, hem Amerikan basının da hem de diğer ülke basın kuruluşlarında en çok kullanılan fotoğraf karesi arasında yerini aldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER