Emeklilere Müjde! Ekstra Zam Geliyor

Tüm emekliler Ocak zammı oranını merak içinde beklerken, 150 bin SSK ve Bağ-Kur’luya ekstra zam yapılacak. Düşük emekli maaşları seyyanen zamla bin liraya tamamlanacak.

Emeklilere Müjde! Ekstra Zam Geliyor

Temmuz'da maaşları artan emekliler bir sonraki zamOcak'ta alacak. SSK ve Bağ- Kur emeklileri 2018'yılın ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında, memur emeklilerine ise yüzde 4 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılacak.

SEYYANEN ZAM

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ay müjdesini verdiği seyyanen zam 100 gün içerisinde hayata geçirilecek. Düzenleme ile düşük maaşemeklilere iyileştirme yapılacak. Bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak.

Bin liranın altında maaşlar bin liraya tamamlanacak. 100 günlük süre Kasım ayı içerisinde dolacak. Bu tarihe kadar seyyanen zam düzenlemesi gerçekleştirilecek. 

150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine seyyanen zam, düzenleme yapılır yapılmaz yürürlüğe girebilecek ya da Ocak'ta rutin artışla aynı anda uygulanabilecek. 

ÇİFTE ARTIŞ

Yeni düzenleme yapılır yapılmaz uygulamaya girerse, emekliler hemen seyyanen zammı alacak, Ocak artışından yararlanacak. İyileştirme Ocak'ta yürürlüğe girerse de emeklilerin maaşı bin liraya tamamlanacak, üstüne de enflasyon artışı yansıtılacak. 

Merkez Bankası'nın son beklenti anketine göre, ekonomistler bu sene ikinci yarısında enflasyonun yüzde 6.67 olacağını tahmin ediyor. Bu tahmin gerçekleşirse, emeklilerin önce maaşları bin liraya tamamlanacak, ve yüzde 6.67 zam yansıtılacak.

Kaynak:haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER