Hulusi Akar MSB- MSÜ Subay Alımı Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar MSB- MSÜ Subay alımı hakkında çok önemli açıklamalar yaptı.

Hulusi Akar MSB- MSÜ Subay Alımı Hakkında Çok Önemli Açıklamalar Yaptı

Subay alımları hakkında konuşan Bakan Hulusi Akar “ülkenin size ihtiyacı var yakın coğrafyamızdaki gelişmelerden dolayı ciddi bir güvenlik endişemiz var. 

Tehdit ve tehlikelere karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin sonuna kadar savunmak için düşmanlarımız üzecek şekilde hedefler belirledik. Türkiye Cumhuriyeti olarak savunmamızı her alanda sürdüreceğiz.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Bakan Yardımcısı Alparslan Kavaklıoğlu ve MSÜ Rektörü Erhan Afyoncu ile birlikte, Millî Savunma Üniversitesi öğrenci sınavları başvurularının başlangıcı olması nedeniyle, Kara Harp Okulunda, Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları, Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları öğrencileri ile buluştu.

81 İLDE SINAVLA MSB-MSÜ ALIMI YAPILACAK

Millî Savunma Üniversitesi Askerî Öğrenci Aday Belirleme Sınavı”nın 07 Nisan 2019’da yapılacağını söyleyen Bakan Akar 81 şehirde sınav yapılacak ve ona göre alımlar olacak. Gerekli şartları taşıyan ve bu mesleği yerine getirmek isteyen tüm adayların sınava girmesini istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 23:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin özcan
Yasin özcan - 3 yıl Önce

Ben türkiyemin yanındayım sonuna kadar inşllah bu yıl bende gireceğim sınavlarda başarılı olup vatanın parçalanmaz ve bölünmez bütününü benimde katkım olur Allah sizleri başımızdan eksik etmesin Allah yar ve yardımcınız olsun başta cumhurbaşkanına sonra millisavunma bakanına ve vatanı için mücadele eden herkesi selamlayıp ellerinizden öperim bu dava hak davasıdır bu dava Allah yolunda gidilecek davadır sonuna kadar TÜRKİYEMLEYİMMM

SIRADAKİ HABER