İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kabini Uygulaması Başladı

İstanbul Havalimanı’nda yurt dışında birçok havaalanında olan uyku kabini uygulaması başladı.

İstanbul Havalimanı'nda Uyku Kabini Uygulaması Başladı

İstanbul Havalimanı’nda uçuşlarını bekleyen yolcular için, İGA Sleepod adlı uyku kapsülü modeli devreye alındı. Yolcular bu kapsülleri saatlik olarak kiralayabilecek.

6 Nisan 2019’yılında tam kapasiteyle hizmet vermeye başlayan İstanbul Havalimanı, her gün ağırladığı binlerce yolcu için yeni bir uygulamayı daha devreye aldı.

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yolcu konforunun arttırılmasına yönelik dış hatlar terminali giden yolcu katında İGA Sleepod adlı uyku kapsülü hizmetini başlattı.

Kapsüller yolcular tarafından saati 9 avroya kiralanabilecek. Hijyen konusu ön planda tutulduğu için her yolcuya tek kullanımlık çarşaflar ücretsiz olarak verilecek.

Yolcuların battaniye ve yastık gibi ek hizmet talep etmesi durumunda 2 avro daha ücret ödeyecek. Kullanılan malzemeler ise görevli personeller tarafından her kullanımdan sonra kuru temizlemeye gönderilecek.

Mini kabinlerin içi yolcuların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Kabinlerin içerisinde USB girişi ve priz yer alıyor. Yolcular böylece cep telefonlarını ve diğer elektronik cihazlarını çalıştırabilecek veya şarj edebilecek.

Uyku kabininin alt kısmında ise yolcunun el bagajını koyacağı özel bir alan yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER