İstiklal bombacısı Ahlam Albashır'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

İstiklal bombacısı Ahlam Albashır'ın ilk ifadesi ortaya çıktı: Eylem talimatını...

İstiklal bombacısı Ahlam Albashır'ın ilk ifadesi ortaya çıktı

İstiklal Caddesi'ndeki hain saldırının ardından yeni detaylar ortaya çıkıyor. 6 kişinin hayattan koparıldığı terör saldırısını gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın polisin yaptığı ilk mülakatta "Bombalı eylem talimatını 'Hacı' kod adlı terörist verdi. Ben bankta otururken başka bir örgüt üyesi fotoğrafımı çekti. Hacı isimli terörist kalabalığa baktı ve patlat talimatı verdi. Ben de o talimatın ardından banktan kalktım ve bombayı patlattım" dediği öğrenildi.

Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nde pazar günü gerçekleştirilen terör saldırısından sonra, PKK/YPG talimatıyla bombayı bıraktığı tespit edilen Ahlam Albashır, kısa sürede polis ekiplerince gözaltına alındı.

'KALABALIĞA BAKTI VE PATLAT TALİMATI VERDİ'

Polisin olaydan sonra bilgi sahibi olmak için yaptığı mülakatta Albashır'ın, “Bombalı eylem talimatını 'Hacı' kod adlı terörist verdi. Ben bankta otururken başka bir örgüt üyesi fotoğrafımı çekti. Hacı isimli terörist kalabalığa baktı ve patlat talimatı verdi. Ben de o talimatın ardından banktan kalktım ve bombayı patlattım" dediği ortaya çıktı. Albashır'ın resmi ifadesine ise dün akşam saatlerinde başlandığı öğrenildi.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER