İsveç'ten Türkiye'ye Uçuşlar 3 Ay Sonra Yeniden Başladı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sebebiyle 3 aydır durdurulan tarifeli yurt dışı seferlerin tekrardan başlamasıyla İsveç'in başkenti Stockholm'den Türkiye'ye uçuşlar gerçekleştirildi.

İsveç'ten Türkiye'ye Uçuşlar 3 Ay Sonra Yeniden Başladı

Türk Hava Yolları (THY) ve AnadoluJet'in gerçekleştireceği İstanbul ve Ankara uçuşlarıyla yurda gidecek 500'ün üzerinde yolcu, Stockholm Arlanda Havalimanı'na akın etti.

Kovid-19 salgın sebebiyle önlemlerin alındığı Arlanda Havalimanı'nda yolcular terminale alındı.

Haftada 3-4 defa Türkiye'ye seferler düzenlenecek

Yolcuları yalnız bırakmayan Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt, yaptığı açıklamada, tekrar seyahatlerin başlamasından mutlu olduğunu söyledi.

İstanbul ve Ankara'ya Stockholm'den uçuşların doğrudan başladığını belirten Yunt, şu ifadeleri kullandı:

THY, en son martın başında uçmuştu. Dünyanın başına dert olan virüs hastalığından sonra normalleşme çerçevesinde THY İsveç'ten seferlerine başladı. Bundan sonra sorun olmadan haftada 3-4 defa Türkiye'ye seferler düzenleneceği bana iletildi. Salgınla mücadelede ülkemiz başarılı oldu, seferlerde normale döndü.

Yolculardan Konya'nın Kulu ilçesinde giden Halil Taşkın da 3 aylık bir dönem sonunda tekrar Türkiye'ye seyahatlerin açılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Yaz aylarında insanların vatan hasreti iki katına çıkıyor. Virüs sebebiyle Türkiye'ye gidemeyeceğimiz için endişe duyuyorduk. Şükür o endişe kalktı, sevinçliyiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER