Kalabalık Caddelere Girişler Kontrollü Yapılacak

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kent genelinde Kovid-19 önlemleri çerçevesinde bazı kalabalık caddelere girişlerin kontrollü yapılacağını, bu doğrultuda ilk uygulamanın Karşıyaka'da başladığını bildirdi.

Kalabalık Caddelere Girişler Kontrollü Yapılacak

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, yaptığı açıklamada, Kovid-19 vakaların artmasına dair tedbir ve denetimlerin devam ettiğini söyledi.

Kentin işlek caddelerine yönelik özel tedbirlerin uygulamaya konulduğunu anlatan Köşger, sosyal mesafe ihlallerinin önüne geçmek için bazı cadde ve sokaklara girişin kontrollü sağlanmasına karar verildiğini belirtti.

İşlek caddelerden olup Karşıyaka Çarşısı olarak da bilinen Kemalpaşa Caddesi'nde kontrollü giriş uygulamasının başladığını söyleyen Köşger, "Caddede maksimum kişi sayısı 2 bin 500'ü geçmeyecek şekilde organizasyon yaptı arkadaşlar. Bunu benzer ilçe merkezlerinde, Konak, Bornova, Buca gibi kalabalık caddelerde uygulayacağız."

Anonslarla uyarı yapılıyor

Alınan kararla polis ekipleri, Karşıyaka Çarşısı için özel tedbirleri uyguladı.

Çarşı genelinde görev yapan 30 polis, giriş yapanlara maske ve mesafe uyarısı yapıyor. Anonslarla devamlı uyarı yapılan çarşıda anlık takip edilen kalabalığın artması durumunda caddeye geçişin yasaklanacağını belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER