Korkulan Oldu O Ülkede Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Carolina kıyısına saatte 145 kilometre hızla yaklaşan Florence Kasırgası hızı saatte 112 kilometreye indi. Kasırganın tropik fırtına kategorisine inmesine rağmen ölü sayısı giderek artıyor.

Korkulan Oldu O Ülkede Ölü Sayısı Hızla Artıyor

Wilmington polisinden alınan bilgiye göre, fırtınadan dolayı evlerin üzerine ağaç düşmesi neticesinde bir anne ve bebeği yaşamını yitirirken baba ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 

Hampstead şehrinde ağaçların oluşturduğu barikatlar sebebiyle yolda kalp krizi geçiren bayan, acil müdahale ekiplerinin yardım ulaştıramaması neticesinde yaşamını yitirdi.

Vali Roy Cooper tarafından yapılan açıklamada ise, Lenoir Bölgesinde kullandığı jeneratörü bağlamaya çalışan bir kişi elektrik çarpması neticesinde yaşamını yitirdi. 

FLORANCE KASIRGASI EYALETİMİZDE GÜNLERCE DEVAM EDECEK

Vali Cooper, "Kalbimiz yaşamıı yitirenlere. Florance kasırgası eyaletimizde günlerce devam edecek. Çok dikkatli ve tetikte olun" uyarısında bulundu.

Pender Acil Durum Yönetim Direktörü Tom Collins de, hava muhalefeti sebebi ile 'acil durum' operasyonlarını durduklarını açıklayarak, "Bu noktaya kadar yol temizleme çalışmaları devam ediyor.

HAYATI TEHDİT EDEN SU BASKINLARI GÜNLERCE SÜREBİLİR

Kasırgadan kaynaklı deniz yükselmesi 4 metreyi geçebileceği konusunda uyarı yapan Ulusal Kasırga Merkezi suların kıyıdan 3,5 km kadar içeri taşınabileceği uyarısında da bulundu. Merkez ayrıca, "Hayatı tehdit eden su baskınları günlerce sürebilir.

PIEDMONT TRIAD BÖLGESİNDE ANİ SEL BASKINLARI BEKLENİYOR

Kuzey Carolina'nın Piedmont Triad bölgesi kasırga nedeni ile alarm durumuna geçti. Cuma akşamına kadar kuzey batıya doğru genişleyecek alanda 15 ile 20 santimetre arasında yağmur beklenirken bölgede ani sel baskınları bekleniyor.

KUZEY CAROLİNA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

650 bin kişinin elektriksiz kaldığı Kuzey Carolina'da ayrıca bu gece için sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kasırganın etkili olduğu Wayne, Lenir, Columbia ve Robeson bölgelerinde saat 21.00'den itibaren yasak başlıyor.

KASIRGA SEBEBİYLE 2 BİN 100 UÇUŞ İPTAL EDİLDİ

Bölgede ayrıca kasırga sebebi ile 2 bin 100 uçuş iptal edildi bölgeden geçecek uçakların başka hava koridorlarına yönlendirilmesi de hava trafiğini olumsuz etkiledi.

KASIRGANIN ZARARI YAKLAŞIK 60 MİLYAR DOLAR

Yetkililer kasırgadan kaynaklı ekonomik zararın 60 milyar doları bulabileceği söylüyor. ABD Başkanı Trump'ın önümüzdeki hafta ortasına doğru etkilenen bölgeleri ziyaret yapma planlanırken, Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Sanders, Ziyaret herhangi bir kurtarma veya yardım çalışmasına engel olmayacağından emin olunduktan sonra yapılacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER