Manisa'nın Kırkağaç İlçesinde 4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Manisa'nın Kırkağaç İlçesinde 4,8 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

Manisa Valiliği: Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir.

Manisa Valiliği, saat 14.26'da merkez üssü Kırkağaç ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde depremle alakalı can kaybı, yaralanma veya hasarın meydana gelmediğini bildirdi.

Manisa Valiliğinden depreme dair yazılı açıklamada, Saat 14.26'da merkez üssü Kırkağaç ilçesi olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremde can kaybı, yaralanma ve herhangi bir hasar meydana gelmemiştir.

Bakan Soylu: Şu anda herhangi bir hasar, kayıp söz konusu değil

İçişleri Bakanı Soylu, Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde 4,8 büyüklüğünde meydana gelen depreme dair, Şu anda herhangi bir hasar, herhangi bir kayıp söz konusu değil. 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun.

Soylu, 6,8 büyüklüğünde depremin meydana geldiği Sivrice ilçesinde incelemelerini sürdürüyor.

Gazetecilerin Kırkağaç ilçesinde saat 14.26'da 4,8 büyüklüğünde meydana gelen depreme dair soruları yanıtlayan Soylu, Manisa'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem oldu.

Hemen valimizden bilgi aldı arkadaşlar. AFAD merkezinde çalışıyorlar şu anda, yani Ankara'da 24 saat süreyle hem de tüm çevreden bilgi aldılar. Şu anda herhangi bir hasar, herhangi bir kayıp söz konusu değil. 4,8 büyüklüğünde, geçmiş olsun.

Kırkağaç Belediye Başkanı Gedüz: Tehlikeli durum iletilmedi

Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkez üssü Akhisar olan 22 Ocak' tarihinde meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremden bu zamana, ilçelerinde çok sayıda artçı sarsıntı hissedildiğini dile getirdi.

Bunların hiçbirinin bugün saat 14.26'da meydana gelen deprem kadar kuvvetli hissedilmediğini söyleyen Gedüz, Ben de dahil bütün arkadaşlarımız arazide dolaşıyoruz. Şu ana kadar olumsuz bir durum duymadık. Tehlike bir durum iletilmedi.

Alifakı Köyü Muhtarı Burhanettin Top ise bazı evlerde küçük çapta hasar oluştuğunu söyledi. İlk etapta edindiği bilgiye göre herhangi bir kayıp olmadığı.

Bazı evlerimizde hasar var. Metruk olan binalar bunlar. Önceki depremde hasar gören binalardaki çatlaklar biraz açılmış görülüyor.

Bu esnada depremin hissedildiği İzmir kent merkezinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER