Mansur Yavaş: Suudi büyükelçiliğinin sokağını Atatürk posterleriyle dolduruyoruz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Suudi Arabistan'da yaşanan Süper Kupa krizi sonrası başkentte bulunan Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin sokağının Atatürk posterleriyle donatıldığını duyurdu.

Mansur Yavaş: Suudi büyükelçiliğinin sokağını Atatürk posterleriyle dolduruyoruz

Suudi Arabistan'da oynanması planlanan Süper Kupa maçında büyük kriz yaşandı. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün olduğu tişörtlere ve 100. yıl kareografisine izin vermeyen Suudilere karşı maça çıkmama kararı alan Fenerbahçe ve Galatasaray ortak açıklama yaptı.

Atatürk tişörtüne ve pankartına izin vermeyen Suudi Arabistan yetkililerine rest çeken iki kulübün yöneticileri, sahaya çıkmayarak ülkeye dönme kararı aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağı Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile donattıklarını duyurdu. 

Yavaş yaptığı açıklamada "Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin bulunduğu sokağı Bayrağımız ve Atatürk posterleriyle donatıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene" ifadesini kullandı.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ'NDEN 'FAHRETTİN PAŞA' KARARI

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da tepki olarak Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nun bulunduğu Akasyalı Sokağa, "Çöl Kaplanı" olarak bilinen ve Medine'yi ele geçirmek isteyen İngilizlere karşı savaşan Fahreddin Paşa'nın isminin verileceğini ve sokakta Atatürk'ün görsellerinin yer alacağını açıkladı. 

Sözcü Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER